Danuta Stenka na starych zdjęciach. Czas się jej nie ima! Tak się zmieniała aktorka, która w wieku 61 lat wciąż zachwyca urodą

Danuta Stenka - tego nazwiska nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Zapisała się w pamięci widzów dziesiątkami wybitnych ról filmowych, serialowych i teatralnych. Obdarzona ogromnym talentem i równie wielką urodą aktorka dowodzi, że pozostaje kompletnie odporna na upływ czasu. Zobacz, jak zmieniała się aktorka - w galerii publikujemy wyjątkowe zdjęcia!

Multimedia

Czas się jej nie ima! Tak się zmieniała Danuta Stenka przez lata kariery

Danuta Stenka to urodzona 10 października 1961 r. polska aktorka teatralna, filmowa, radiowa i dubbingowa, która debiutowała w 1984 r. na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. Grała również w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz warszawskich teatrach: Dramatycznym, Rozmaitości i Narodowym, zaś od 1988 r. występuje w Teatrze Telewizji. Na szklanym ekranie zadebiutowała rolą Elżbiety w filmie telewizyjnym „Rozmowy o miłości” (1990).

Patricia Routledge wkrótce skończy 94 lata! Jako Hiacynta Bukiet zachwyciła Polaków!Zobacz więcej

Danuta Stenka - kariera, osiągnięcia, nagrody

Stenka przez dekady kariery zagrała w dziesiątkach filmów, seriali i spektakli. Wśród jej najważniejszych ról wskazuje się m.in. „Cudze szczęście”, „Chopin. Pragnienie miłości”, „Nigdy w życiu!”, „Katyń”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Uwikłanie” i „Nad życie”, zaś ze świata seriali wskazuje się takie produkcje, jak „Boża podszewka”, „Pogoda na piątek”, „Lekarze” i „Nieobecni”. Z dubbingu została zapamiętana jako Biała Czarownica z serii filmów animowanych „Opowieści z Narnii”, Gertruda z „Zaplątanych” oraz Galadriela z trylogii filmowej „Hobbit”. Dla wielu Stenka to Judyta, bohaterka filmu Ryszarda Zatorskiego „Nigdy w życiu!”, będącego ekranizacją powieści Katarzyny Grocholi o tym samym tytule.

Jacek Borkowski pochwalił się dziećmi. Jacek Borkowski junior wyrósł na przystojniaka, a 16-letnia Magda idzie w ślady ojca!Zobacz więcej

Danuta Stenka - życie prywatne

W przypadku Danuty Stenki próżno szukać kontrowersji, skandali czy tzw. wyskoków. Od lat skupia się przede wszystkim na pracy i angażuje się w kampanie społeczne. Mężem aktorki jest były aktor Janusz Grzelak, z którym ma dwie córki -Paulinę i Wiktorię. Para tworzy jeden z najtrwalszych związków w polskim show-biznesie, a wszystko zaczęło się w 1985 r. podczas przeglądu teatralnego w Toruniu.

Siedziałem ze znajomymi w klubie, a tu nagle wchodzi mój kolega z jakimś „zjawiskiem”. Musiałem zrobić strasznie głupią minę, bo od razu powiedział: „Odpuść sobie stary, to dziewczyna nie do zdobycia - zwierzał się Janusz Grzelak w rozmowie z Gazetą Krakowską.

Taka miłość rzadko się zdarza. „Uzupełnialiśmy się wzajemnie jak te przysłowiowe połówki jabłka”Zobacz więcej

Para na łamach Sukcesu wspominała również swoje początki - po studiach zamieszkali w Poznaniu, ale nie pracowali w tym samym teatrze. Byli bowiem zdania, że to będzie fatalnie wpływało zarówno na ich relację, jak i pracę. Z czasem kariera Stenki zaczęła nabierać tempa, a para musiała dokonać kolejnych istotnych wyborów. W efekcie Janusz Grzelak zakończył swoją aktorką karierę i został doradcą finansowym. - Moje odejście od aktorstwa to nie był jakiś desperacki krok, tylko świadomy wybór. Gdybym został w teatrze, to za nasze dwie pensje nie bylibyśmy w stanie nawet wynająć mieszkania w stolicy, a co dopiero mówić o normalnym życiu. Postawiliśmy na rozwój żony. Wybór okazał się trafny - mówił w wywiadzie dla Sukcesu, przytacza jego słowa Viva!.

Zobacz, jak zmieniała się Danuta Stenka. Te zdjęcia dowodzą, że czas się jej nie ima!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×