„Darkest Hour”. Gary Oldman jako Winston Churchill w nowym filmie twórcy "Dumy i uprzedzenia"

Gary Oldman wcieli się w postać Winstona Churchilla w najnowszym dramacie Joe'a Wrighta pt. "Darkest Hour". Film ma trafić na ekrany już w grudniu 2017 roku. Sprawdźcie szczegóły tej produkcji!

„Darkest Hour” to film, który pokaże historię brytyjskiego premiera podczas II wojny światowej - Winstona Churchilla. W roli głównej wystąpi nominowany do Oscara Gary Oldman.

Fabuła filmu koncentruje się wokół postaci brytyjskiego premiera, który stoi przed największym wyzwaniem w życiu, tytułową najczarniejszą godziną. Do niego należy bowiem podjęcie decyzji w sprawie udziału Wielkiej Brytanii w II wojnie światowej. Przeciw sobie ma wrogo nastawioną własną partię oraz sceptycznego króla, a także niegotowy na udział w wojnie naród. Tymczasem silna armia nazistowska właśnie powoli opanowuje Europę. Musi przy tym pamiętać o ideałach wolności i niezależności narodu brytyjskiego oraz zmobilizować go do działania. Groźba inwazji niemieckiej jest właściwie nieunikniona. Przed Churchillem najczarniejsza godzina, w której czasie musi zmienić bieg historii świata.

W obrazie obok Gary Oldmana zobaczymy także nominowanego do Oscara Johna Hurta w roli Nevilla Chamberlaina, Lily James w roli osobistej sekretarki Churchilla, Bena Mendelsohna jako Króla Jerzego IV oraz nominowaną do Oscara Kristin Scott Thomas, która wcieli się w żonę premiera, Clementine.

Obraz wyreżyseruje Joe Wright, twórca takich filmów jak "Anna Karenina" czy "Duma i uprzedzenie". Film ma trafić do kin w grudniu 2017 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

"LABYRINTH". JOHNNY DEPP NA TROPIE ŚMIERCI IKON HIP-HOPU!
"BATMAN V SUPERMAN". MEL GIBSON OSTRO NA TEMAT FILMU ZACKA SNYDERA

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×