David Bowie nie żyje. Artysta miał 69 lat [WIDEO]

Po 18 miesiącach walki z rakiem zmarł słynny muzyk i aktor David Bowie. Informacja została potwierdzona przez Sky News.

David Bowie nie żyje zmarł po 18 miesiącach walki z rakiem, kilka dni po premierze jego najnowszej płyty "Blackstar". O śmierci artysty poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

David Bowie odszedł w spokoju, otoczony przez rodzinę, po odważnej 18-miesięcznej walce z rakiem. Prosimy o uszanowanie prywatności jego bliskich, w tak trudnym dla nich czasie żałoby.

CZYTAJ TAKŻE:

DAVID BOWIE W CZOŁÓWCE SERIALU "THE LAST PANTERS" [WIDEO]
GWIAZDY NA CAŁYM ŚWIECIE ŻEGNAJĄ DAVIA BOWIE [WIDEO]

David Bowie, właśc. David Robert Jones to brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny, aranżer, a także aktor, aktywny w przemyśle muzycznym od 1962 roku. Bowie był główną postacią w muzyce popularnej przez ponad cztery dekady i był znany jako innowator, zwłaszcza w latach 70. XX wieku.

W 1977 r. otrzymał nagrodę Saturna dla najlepszego aktora za rolę w filmie "Człowiek, który spadł na ziemię". Występował także w takich filmach jak m.in. "Zagadka nieśmiertelności" (1983), "Ostatnie kuszenie Chrystusa" (1988), "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną" (1992), "Basquiat - Taniec ze śmiercią" (1996), "Wojna gangów" (1999) czy "Prestiż" (2006).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×