Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Brodka, Michał Szpak - oni zaistnieli dzięki talent show. Kto jeszcze?

Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, Michał Szpak - to tylko mała część nazwisk, które zaistniały dzięki programom typu talent show. "The Voice of Poland", "Mam talent", "Idol", "X-Factor", "Szansa na sukces" - kogo poznaliśmy dzięki nim?

Multimedia

Programy typu talent show mają ogromną moc. Przekonujemy się o tym już od kilkunastu lat. Pierwszym takim programem w Polsce była "Szansa na sukces", która zadebiutowała na antenie TVP w 1993 r. W każdym odcinku wokaliści - amatorzy przychodzili do programu, aby zaśpiewać piosenki popularnych artystów. To tu po raz pierwszy zobaczyliśmy Justynę Steczkowską, Ewę Farną czy Szymona Wydrę.

Justyna Steczkowska, Ewa Farna, a nawet Joanna Kulig - kto zaczynał karierę w kultowym programie?Zobacz więcej

W 2002 r. Polsat rozpoczął emisję "Idola", w którym konkurencja początkujących wokalistów wchodziła na wyższy poziom. O ile "Szansa na sukces" była bardziej zabawą niż rywalizacją, o tyle od czasów "Idola" określenie talent show nabrało nowego znaczenia. W programie Polsatu zaczynali m.in. Ania Dąbrowska, Szymon Wydra, Monika Brodka i Krzysztof Zalewski. Nie każdy z nich wygrywał swoje edycje, ale okazało się, że czasem sam udział w telewizyjnym show może otworzyć drzwi do kariery. To potwierdzało się w kolejnych latach i w kolejnych tego typu programach.

Najważniejsze talent show, które wykreowały dziesiątki gwiazd polskiej sceny muzycznej to, poza "Szansą" i "Idolem", także "Mam talent" (TVN), "Must be the music. Tylko muzyka" (Polsat), "X-Factor" (TVN), "The Voice of Poland" (TVP2), a także "The Voice Kids" (TVP2). Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji dziecięcego show - Roksana Węgiel - robi bowiem karierę, której pozazdrościć mógłby nie jeden dorosły. W naszej galerii możecie przypomnieć sobie, w jakich programach zaczynali znani dzisiaj muzycy.

Popularny muzyczny show w Azerbejdżanie i Turcji! Zobacz, jak wygląda "The Voice" na świecie!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×