„Deadwood”. 2 sezon serialu od 8 maja na CBS Europa!

Jest 1887 rok. Deadwood, niegdyś maleńka osada poszukiwaczy złota, przeradza się w miasto, do którego systematycznie przybywają nowi ludzie. Na tym wyjętym spod prawa terytorium, wciąż trwa walka o władzę i wpływy. Na 2. sezon serialu „Deadwood” kanał CBS Europa zaprasza od 8 maja w każdą niedzielę od 21:00 (emisja po dwa odcinki).

Multimedia

„Deadwood” to serial, którego akcja toczy się w historycznej osadzie bezprawnie założonej na terytorium indiańskim po odkryciu przez generała Custera złóż złota. Gorączka złota przyciąga poszukiwaczy, ale też różnej maści cwaniaków wykorzystujących nieuregulowany status prawny tego miejsca. Ponieważ osada położona jest na terenach należących do Indian, nie podlega pod jurysdykcję Stanów Zjednoczonych. Przybywa tu były szeryf z Montany, Seth Bullock (Timothy Olyphant), który wraz ze swoim partnerem Solem Starem (John Hawkes) zamierza sprzedawać narzędzia.

Akcja 2. sezonu serialu rozpoczyna się w rok po przybyciu Bullocka do osady. Do Deadwood systematycznie napływają nowi mieszkańcy, rozwija się infrastruktura i osada przeobraża się w miasto. Jednak przyszłość tego miejsca wciąż jest niepewna. Szeryfem jest teraz Bullock, który musi poradzić sobie z niechętnymi mu właścicielami domów publicznych — Swearengenem (Ian McShane) i Tolliverem (Powers Boothe). W dodatku wokół romansu Bullocka i wdowy Almy Garret (Molly Parker) narasta coraz więcej plotek, które także nie przysparzają szeryfowi sympatii mieszkańców. Kiedy Swearengen zaczyna drwić z Bullocka, mężczyźnie puszczają nerwy. Dochodzi do bójki, która przeradza się w strzelaninę. Bullock wychodzi z niej cało, ale traci odznakę szeryfa i broń. Jego kłopoty pogłębia jeszcze przyjazd dyliżansu, w którym do miasta przybywają dwie prostytutki i… rodzina Bullocka.

Część bohaterów filmu, takich jak Seth Bullock, Calamity Jane, Dziki Bill Hickok, Sol Star czy Al Swearengen, to postacie historyczne, które zostały wpisane w fabułę. Mocną stroną „Deadwood” jest naturalizm i próba wiernego oddania realiów tamtych czasów. Serial otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym statuetkę Złotego Globu za kreację Iana McShane’a, a także nagrodę Women’s Image Network dla Molly Parker oraz AFI Award dla najlepszego programu telewizyjnego w 2005 i 2006 roku.

Na 2. sezon serialu „Deadwood” CBS Europa zaprasza od 8 maja w każdą niedzielę od 21:00 (emisja po 2 odcinki).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×