"Debata Faktów - Polska młodych" w niedzielę, 28 czerwca w TVN24

Młodzi Polacy coraz chętniej wybierają życie poza ojczyzną. Dlaczego? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć goście Grzegorza Kajdanowicza w czasie kolejnej "Debaty Faktów"

Multimedia

W 2013 r. poza granicami kraju żyło niemal 2,2 mln Polaków. Młodzi wciąż emigrują, głównie ze względów finansowych – za granicą mogą znaleźć bardziej stabilną i przede wszystkim lepiej płatną pracę. Okazuje się także, że im dłużej za granicą przebywają, tym mocniej zapuszczają tam korzenie. W ostatnich pięciu latach w Wielkiej Brytanii przyszło na świat 150 tys. polskich dzieci.

Eksperci wskazują, że w najbliższym czasie nie należy się spodziewać zahamowania fali emigracji. Jak wynika z raportu "Migracje zarobkowe Polaków" przygotowanego przez Work Service, aż 20 proc., a więc ponad milion osób aktywnych zawodowo rozważa wyjazd do pracy za granicę w ciągu najbliższego roku.

Najczęściej Polacy wyjeżdżają do takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Norwegia i Holandia. Dlaczego właśnie tam? Czy jest coś, co sprawi, że młodzi będą chcieli zostać w Polsce i tutaj pracować oraz założyć rodzinę? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć goście Grzegorza Kajdanowicza w programie "Debata Faktów - Polska młodych" w TVN24.

AKTUALIZACJA:

Premierowa emisja miała odbyć się w piątek, 26 czerwca o godz. 19:25, jednak ze względu na serię zamachów na świecie, do których doszło w tym dniu, "Debata Faktów" została przełożona na niedzielę, 28 czerwca po "Faktach".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×