"#Debata" o wyzwaniach stojących przed systemem zdrowotnym

Czy w końcu uda się zmniejszyć kolejki do specjalistów i zatrzymać w kraju lekarzy? Co zrobić, aby i pacjenci i lekarze byli zadowoleni? O tym dziś w programie #Debata w telewizyjnej Jedynce o godz. 20.20.

Multimedia

"Debata" - TVP1, wtorek, 16.02.2016, godz. 20:20

Krzysztof Ziemiec zaprosi do dyskusji nad wyzwaniami stojącymi przed systemem ochrony zdrowia w Polsce. Ważnym wątkiem będzie też kwestia bezpłatnych leków dla seniorów i rewolucyjna propozycja ministerstwa zdrowia dotycząca ubezpieczenia dla wszystkich, nawet tych niepłacących składek.

Gośćmi programu #Debata będą: Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, Agnieszka Pachciarz – była prezes NFZ, Andrzej Sośnierz – były prezes NFZ, przewodniczący Ogólnopolskich Związków Zawodowych Lekarzy Krzysztof Bukiel oraz prof. Bogdan Chazan. Wśród ekspertów znajdą się m.in.: Ewa Błaszczyk i Adam Sandauer.

Komentarze

Skomentuj
  • julkot (gość)

    Nagorsze w tym wszystkim jest to że państwo zezwala na tworzenie prywatnych przychodni specjalistcznych i nie kontroluje tego, prezykład specjalista w olsztynie od operacji ortopodycznych (kręgosłup) ma 3 takie przychodznie przyjmuje całkowicie prywatnie, kieruje na operacje do szpitala z NFZ i tam je wykonuje. Nie ma mozliwosci dostać sie na stól operacyjny ze skierowaniem od innych lekarzy. Parodia i o czym ta cała dyskusjia jezeli władze nie ukrucą takich praktyk to zwykły śmiertelk z minimalym zarobkiem nie ma mozliwosci na operację i nawet na zakup wóska inwalidzkiego, wieszość swoich dochodów bedzie wydawł na leki przeciw bólowe.

    16.02.2016 21:27
  • Iwona (gość)

    A może by tak powiedzieć jak to śmieszny dyrektorzyna z centrum zdrowia matki polki zwalnia pielęgniarki bo mówi że jest ich za dużo.

    16.02.2016 21:27
  • E L (gość)

    Skoro nie potrafimy o dziwo ! zatrzymać pielęgniarek i lekarzy wykształconych za środki społeczne polskie środki , to tylko dalej musimy kształcić tabuny ludzi dla bogatych krajów Unii.

    16.02.2016 21:25
  • miś (gość)

    Jeżeli kontrakt z NFZ na "Budzik" wystarcza na jego funkcjonowanie to dlaczego taki opłacalny "Budzik" jest tylko jeden???

    16.02.2016 21:24
  • Zrażony (gość)

    Gdy miałem zerwane wiązadła na rechabilitacje kazano mi czekać 9 miesięcy na NFZ w tej samej placówce płacąc gotówką. Czekałem dwa dni zapłaciłem 1200 zł. Pozdrawiam.

    16.02.2016 21:23
  • mamuśka (gość)

    Wszystko zrozumiem, ale dlaczego lekarze prywatnie przyjmują na sprzęcie państwowym, tego nie rozumiem.

    16.02.2016 21:22
  • Janusz Warchol (gość)

    A jesli ktos, po 30 latach stracil prace, to dlaczego wypada z systemu uzbezpieczen z

    drowotnych, tak samo jak ten, co zadna praca sie nie zhanbil.?

    16.02.2016 21:21
  • tubis (gość)

    Kontrakty pielęgniarek i lekarzy w państwowych szpitalach to sytuacja paranoiczna. Lekarz czy pielęgniarka mając własną działalność działa na państwowym sprzęcie, prądzie itp. Normalny człowiek mając działalność nie wykorzystuje państwowego sprzętu i mediów , a musi sam ponosić koszty urządzeń , narzędzi, czy mediów, więc to chora sytuacja jest. Lekarz na kontrakcie powinien płacić za użytkowanie sprzętu, za wynajem pomieszczeń i za media tak jak każdy. Szpital państwowy to powinna być instytucja, która funkcjonuje przejrzyście i wiadomo kto jest zatrudniony i za co odpowiedzialny. Obecnie odpowiedzialność się rozmywa w kontraktach.......

    16.02.2016 21:20
  • Darek Poznań. skrzypd@wp (gość)

    W szpitalu im Św. Jana Pawła II od piątku leży moja mama na neurologii. Stwierdzono tętniaka . Dziś lekarz dyżurny twierdził ,że nie wie czemu mam leży tyle dni - To nie przechowalnia. Mała dygresja za to ,że zwróciłem uwagę ,że ma ciśnienie .Okazało się ,że ja laik miałem rację - ciśnienie 185/100 To jest bezczeszczenie przez takich lekarzy zawodu i imienia szpitala.

    16.02.2016 21:16
  • pielęgniarka (gość)

    Chcę zwrócić uwagę na zakres obowiązków lekarza pracującego w Polsce a np. w Niemczech. Odwrotny problem jest z pielęgniarkami, które w Polsce wykonują 10 razy więcej obowiązków niż pielęgniarki na zachodzie. O zarobkach nie wspomnę.

    16.02.2016 21:11
  • Jadwiga Klonowska (gość)

    Powoli zbliża się normalność.

    16.02.2016 21:09
  • tubis (gość)

    Należy zlikwidować NFZ i pieniądze dawać bezpośrednio na szpitale, gabinety specjalistyczne, przychodnie, pensje lekarzy i pielęgniarek. NFZ pochłania pieniądze na biurokratyczne pensje swoich pracowników. Znam lekarzy, którzy zatrudnili się na kierowniczych stanowiskach w NFZ, bo tam zarabiają ogromne pieniądze, NFZ pochłania pieniądze, które powinny ibyć przeznaczone na leczenie, badania profilaktyczne i dofinansowania do leków.

    16.02.2016 20:59
  • Jadwiga Karczewska (gość)

    Lekarz, który kształci się na koszt państwa polskiego winien najpierw pracować w Polsce, by spłacić koszt bezpłatnych studiów. Powinno się również odejść od skierowań do lekarzy specjalistów. Wtedy by częściowo kolejki uległy skróceniu.

    16.02.2016 20:58
  • Jeziółkowska (gość)

    Skoro lekarze wyjeżdżają do innych krajów Unii, bo tam zarabiają kilkakrotnie więcej, a kształcili się za podatki polskich obywateli, których teraz nie ma kto leczyć, to powinni zwrócić choć część kosztów nauki. Odzyskane pieniądze pozwoliłyby uczelniom medycznym na zwiększenie liczby studentów, a więc w przyszłości i lekarzy.

    16.02.2016 20:49
  • j23 (gość)

    Takiej propagandy nie robili nawet komuniści. Redaktor dupowłaz zadaje pytanie a ministerek sam ze sobą debatuje. Tak teraz wygląda debata wg PiS.

    16.02.2016 20:49