Debiut Kubicy w WRC na antenach Czwórki i Szóstki

Rajd Portugalii, czwarta w tym roku runda mistrzostw świata (WRC), to z pewnością wyjątkowe zawody dla polskich fanów. Wszystko za sprawą Roberta Kubicy, który w tym roku powrócił do sportowej rywalizacji, ale za kierownicą samochodu rajdowego.

Multimedia

Polski kierowca już wielokrotnie startował w rajdach o nawierzchni asfaltowej, ale w Portugalii po raz pierwszy zmierzy się z klasycznymi szutrami. Na rozgrzewkę przed rajdem Kubica (Citroen DS3 RRC) wystartował w zawodach na słynnej hopie Fafe, na północ od Porto. Na krótkiej, liczącej niewiele ponad 6 kilometrów trasie wywalczył piątą pozycję.

Teraz stoi przed nim zdecydowanie trudniejsze zadanie.

Na odcinkach specjalnych w regionie Algarve zobaczymy światową czołówkę, z aktualnym liderem mistrzostw świata - Sebastienem Ogierem (Volkswagen Polo R WRC). Kubica będzie jednak rywalizował przede wszystkim w klasyfikacji WRC2, w której w Portugalii zgłoszono 20 kierowców. Nie brak wśród nich znanych nazwisk, a Esapekka Lappi (Skoda Fabia S2000) z Finlandii jest również dobrze znany w naszym kraju po błyskotliwym zwycięstwie w ubiegłorocznym Rajdzie Polski.

Kubicę, wraz z doświadczonym pilotem Maciejem Baranem, zobaczymy w tym roku w siedmiu rundach mistrzostw świata: w szutrowych rajdach Portugalii, Grecji (Acropolis), Włoch (Sardynia) i Finlandii i na zakończenie sezonu na asfaltowych trasach rajdów Niemiec i Francji oraz szutrowo-asfaltowej imprezie w Hiszpanii. We wszystkich trzynastu rajdach WRC pojedzie natomiast drugi z polskich duetów: Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak (Mini J. Cooper Works WRC).

Godzinne relacje z wszystkich rund mistrzostw świata 2013 z udziałem polskich kierowców zaprezentujemy na antenach Czwórki i Szóstki. Już w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia br. relacja z Rajdu Portugalii, w Szóstce o godzinie 20:00 i w Czwórce o północy. Powtórka z relacji w Szóstce we wtorek, 16 kwietnia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×