"Disco Relax", czyli disco polo w każdą niedzielę. Dzięki niemu Polacy pokochali disco! [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Disco Relax" to program, którego w latach 90. XX wieku oglądał niemal każdy Polak. Co tydzień w niedzielę o godz. 10:00 włączano Polsat, aby... posłuchać disco polo!

Multimedia

Każda niedziela zaczynała się od włączenia Polsatu. Dlaczego? Bo od 10:00 przez 55 minut oglądać można było "Disco Relax", czyli program, w którym emitowano teledyski disco polo i italo disco. To dzięki niemu popularność zyskali tacy wykonawcy jak m.in. Shazza, Bayer Full, Akcent czy Boys.

Marcin Miller z zespołu Boys w programie "Discopoland"! [WIDEO]Zobacz więcej

Po raz pierwszy "Disco Relax" pojawił się na ekranach naszych telewizorów pod koniec 1994 roku. Gospodarzem programu był Tomasz Samborski, a współprowadziły z nim Violetta Szumigowska i Małgorzata Werner. W każdym odcinku pojawiali się też goście, m.in. Bohdan Smoleń, Janusz Laskowski, Krzysztof Krawczyk czy Andrzej Rosiewicz. W czasie trwania programu usłyszeć można było również piosenki zagranicznych zespołów, np. Savage, Modern Talking, C.C. Catch czy Fancy.

Oglądalność "Disco Relax" w najlepszym czasie była równa nawet 8 milionom widzów. W 2002 r., kiedy program znikał z anteny, były to 2 miliony. Co niedziela prezentowano zestawienie najlepszych piosenek tygodnia. Jako pierwsza triumfowała Shazza z utworem "Bierz co chcesz". Ostatnim utworem muzycznym pokazywanym w programie była piosenka "Zaczaruj świat" zespołu New Collective.

W 2012 r. "Disco Relax" wrócił do telewizji. Został zreanimowany przez stację Polo TV i do dziś można go oglądać w każdą niedzielę o godz. 10:20. Prowadzącym jest Tomasz Samborski. W 2014 r. program obchodził jubileusz. Z tej okazji widzowie głosowali na najlepszą piosenkę 20-lecia. Wygrała "Cheri Cheri Lady" zespołu Modern Talking. Na drugim miejscu uplasowała się Shazza z "Bierz co chcesz", a podium zamykał zespół Top One z utworem "Miła moja".

Komentarze

Skomentuj
  • Natalia (gość)

    Dobry wieczór ja chcę aby disco relax wrócił do Polsatu na antenie. Proszę. Gorącej. Aby wróciło disco relax

    13.11.2017 02:15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×