Dlaczego Marcina Dorocińskiego nie ma w nowym "Pitbullu"?

W styczniu do kin trafi kontynucja kultowego "Pitbulla" Patryka Vegi, która będzie zatytułowana "Pitbull. Nowe porządki". Fani produkcji bardzo entuzjastycznie zareagowali na wieść o nowym filmie, jednak wielu z nich dopytuje, czemu w obsadzie zabrakło jednego z głównych bohaterów oryginału - Despera, w którego brawurowo wcielał się Marcin Dorociński.

Multimedia

Głos w tej sprawie postanowił zabrać sam reżyser, Patryk Vega:

Wiele osób mnie pyta dlaczego w filmie nie zagrał Marcin Dorociński. Widziałem, że rzeczywistość zmieniła się tak bardzo, że jest potrzebny zupełnie nowy aktor, który wykreuje kolejną ikonę kina policyjnego w naszym kraju. Dlatego wybrałem nieznanego aktora, który z żadną rolą się nie kojarzy.

W głównej roli w filmie "Pitbull. Nowe porządki", jako policjant o ksywie Majami, pojawi się charyzmatyczny Piotr Stramowski. Urodzony w 1987 roku aktor do tej pory grywał głównie w serialach (m.in. "Na dobre i na złe", "To nie koniec świata"), natomiast na festiwalu filmowym w Gdyni został zaprezentowany film fabularny "W spirali", w którym Stramowski gra główną rolę. Obraz wciąż czeka na swoją ogólnopolską premierę.

Ponadto w "Pitbull. Nowe porządki" zagrają m.in. Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Paweł Królikowski, Maja Ostaszewska, Julia Pogrebińska, Agnieszka Dygant i Krzysztof Czeczot. Film w kinach pojawi się 22 stycznia.

Marcin Dorociński w serialu i filmie "Pitbull" wcielał się w postać policjanta o ksywie Despero, który początkowo został wytypowany przez wora zakonnego - bandyckiego ruskiego sędziego - do zabicia Saida, przywódcy ormiańskiej mafii w Polsce. Tyle, że w międzyczasie Despero zakochał się w córce Saida, Dżemmie (Weronika Rosati)... W serialowym rozwinięciu "Pitbulla" postać Despera urosła do miana niemal kultowej, której teksty cytuje się z pamięci.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×