"Doktor Ewa". Ewa Wiśniewska rozpalała męskie serca w PRL. Jak dziś wygląda? Lata lecą, a ona nadal w świetnej formie!

Ewa Wiśniewska w kwietniu br. skończyła 79 lat. Lata lecą, a ona nadal jest w świetnej formie. Widzowie pokochali ją za rolę doktor Ewy w pierwszym polskim serialu medycznym, ale Wiśniewska na koncie ma znacznie więcej ról. Zobaczcie, jak zmieniała gwiazda polskiego filmu i telewizji.

Multimedia

Ewa Wiśniewska, jedna z najpiękniejszych i najwybitniejszych polskich aktorek, siostra Małgorzaty Niemirskiej, czyli Lidki z serialu "Czterej pancerni i pies" 25 kwietnia skończyła 79 lat. Niezwykły talent i nienaganna uroda szybko uczyniły ją sławną. W PRL rozpalała męskie serca, a jej burzliwe życie miłosne bulwersowało opinię publiczną. Aktorka nadal — mimo upływu lat — zachwyca wyglądem i elektryzuje widownię. Co dziś u niej słychać?

Tak zaczęła się kariera Ewy Wiśniewskiej

Niewielu wie, że Ewa Wiśniewska wcale nie planowała wiązać swojej przyszłości z aktorstwem. Uważała, że jest do tego zbyt nieśmiała. Chciała zostać pediatrą. Rozważała także studia na Akademii Sztuk Pięknych. Do świata filmu wkroczyła w wieku zaledwie 14 lat. Wszystko stało się przez przypadek. Wiśniewska wygrała konkurs czasopisma Film "Piękne dziewczyny na ekrany!"

Chodziłam z koleżanką na ulicę Dolną na Mokotowie, gdzie kręcono "Kanał" i wciągnięto mnie na chwilę na plan jako statystkę. Podobnie było z "Zezowatym szczęściem", gdzie wchodziłam w kapeluszu na głowie przez bramę uniwersytetu filmowana od tyłu — wspominała w wywiadzie dla "Trybuny".

Ewa Wiśniewska, czyli słynna "Doktor Ewa"

"Doktor Ewa" to pierwszy polski serial medyczny. Tytułowa Ewa Lipska, w którą wcieliła się Ewa Wiśniewska, tuż po studiach podejmuje pracę w wiejskim ośrodku zdrowia. Wychowana w mieście, atrakcyjna kobieta, musi zdobyć zaufanie swoich pacjentów i zmierzyć się z obyczajami niezupełnie zgodnymi z wiedzą medyczną.

Halina Kowalska ma 80 lat i nadal zachwyca! Dlaczego zniknęła z show-biznesu?Zobacz więcej

Serial "Doktor Ewa" otworzył Ewie Wiśniewskiej drzwi do dalszej kariery. Aktorka przez lata zagrała w wielu popularnych filmach i serialach. "Stawka większa niż życie", "Janosik", "Wiedźmin", "Stara Baśń", "Cudzoziemka", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Ogniem i mieczem" to tylko niektóre z nich. Zawód był dla niej najważniejszy, odbijało się to jednak na relacji z córką Grażyną, którą urodziła na czwartym roku szkoły teatralnej.

Byłam matką, taką jak to ojcowie bywają, co to przyleci, poklepie po głowie, sprawdzi, czy wszystko dobrze i wylatuje do pracy. Matką na przychodne. Czy żałuję? Trudno dziś to powiedzieć, bo zawód jeszcze mnie nie zdradził. Zresztą czy za pasję można przepraszać? - wyznała w wywiadzie dla "Pani".

Była u szczytu sławy, gdy porzuciła aktorstwo na zawsze. Co dziś robi i jak wygląda filmowa Barbara?Zobacz więcej

Przez lata wielu mężczyzn ulegało wdziękom Ewy Wiśniewskiej. Aktorka była trzykrotnie zamężna. Z Robertem Polakiem doczekała się córki, ale zawarte w bardzo młodym wieku małżeństwo szybko się rozpadło. Mężem aktorki był także włoski przedsiębiorca oraz Krzysztof Kowalewski, z którym była związana 20 lat.

Zobacz, jak Ewa Wiśniewska wyglądała w młodości. Mamy archiwalne zdjęcia z początków jej kariery!

Zobacz galerię

Ewa Wiśniewska o poprawianiu urody

Źródło: Uwaga TVN, x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Ada (gość)

  Uwielbiam ta aktorke

  01.12.2021 21:48
 • sdtgf (gość)

  Wygląda jakby czas się dla niej zatrzymał.

  17.08.2021 13:00
 • Olga (gość)

  Wciąż ładna.

  03.05.2021 10:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×