"Doktor Who". Jodie Whittaker i jej poprzednicy, czyli czternaście twarzy Doktora

Jodie Whittaker i reszta obsady nadchodzącego sezonu pojawi się na Comic Conie w San Diego. Przy tej okazji będziemy mogli lepiej przyjrzeć się nowej pani Doktor (Doktorzycy?). Nim to jednak nastąpi, warto spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie poprzednie twarze Doktora.

Multimedia

"Doktor Who" zadebiutował na ekranie niemal 55 lat temu. Przez ten czas obsada serialu podlegała wielu zmianom, nie wyłączając odtwórców tytułowej roli. Jak dotąd w tę postać wcieliło się trzynastu aktorów. Przed rokiem BBC poinformowała, że w 11. sezonie w roli Doktora po raz pierwszy wystąpi kobieta.

Ryan Murphy zdradza szczegóły nowego sezonu! Będzie cross-over!Zobacz więcej

Wybór Jodie Whittaker na kolejnego Doktora wywołał spore kontrowersje, choć nie był wcale zaskoczeniem. Już w 2013 roku, zanim kultową rolę przejął Peter Capaldi, wiele osób spekulowało, że nowy Doktor będzie odbiegał od swojego tradycyjnego wizerunku. Dyskusja dotyczyła w dużej mierze tego, czy twórcy serialu postawią na kobietę czy osobę czarnoskórą.

Zmiana aktora wcielającego się w centralną postać serialu jest możliwa dzięki niebanalnemu pomysłowi scenarzystów. Zamiast umrzeć, Doktor regeneruje. Na czym to polega? Po napromieniowaniu, odniesieniu śmiertelnych ran lub innym wypadku, który powinien doprowadzić do śmierci, Doktor zmienia swój wygląd, swoje zachowanie, przyzwyczajenia, a także... powiedzonka i ubiór.

Postanowiliśmy wybrać się w małą podróż przez czas i przestrzeń i w galerii przypomnieć sobie wszystkie wcielenia Doktora - od tego pierwszego aż po nadchodzące!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×