"Doktor Who". Whoopi Goldberg chce zostać pierwszym amerykańskim Doktorem. Zastąpi Jodie Whittaker?

Whoopi Goldberg chce wcielić się w tytułową postać w serialu "Doctor Who" po odejściu Jodie Whittaker. Czy laureatka Oscara zostanie pierwszym amerykańskim Doktorem?

Multimedia

Whoopi Goldberg wyraziła chęć zagrania głównej roli w kultowym brytyjskim serialu BBC "Doctor Who". Aktorka wspomniała o tym w rozmowie z SFX Magazine.

Przyznała, że od dawna o tym marzy, a na potwierdzenie tych słów ujawniła, że rozmawiała już o tym z Tomem Bakerem, który uznawany jest za najpopularniejszego odtwórcę roli Doktora. Goldberg kontaktowała się z BBC w 2018 roku, kiedy z serialu odchodził Peter Capaldi. Showrunnerzy produkcji postawili jednak wtedy na Jodie Whittaker.

W rolę Doktora wcielali się do tej pory Brytyjczycy. Czy Whoopi Goldberg ma szansę zostać pierwszym amerykańskim Doktorem?

Przypominamy, że media obiegła niedawno informacja o tym, że Jodie Whittaker chce odejść z serialu "Doktor Who". Aktorka jest pierwszą kobietą, która wcieliła się w tego bohatera. Podobno trwa już szukanie zastępstwa.

Jodie Whittaker i jej poprzednicy, czyli czternaście twarzy DoktoraZobacz więcej

"Doktor Who" - o serialu

Serial przedstawia przygody Władcy Czasu podróżującego przez czas i przestrzeń humanoidalnego obcego, znanego jako Doktor. Zwiedza wszechświat w swojej TARDIS - żyjącym statku kosmicznym, który wygląda jak niebieska budka policyjna. W swoje podróże zabiera zwykle towarzyszy, których większość zalicza się do rodzaju ludzkiego. Podczas wycieczek po wszechświecie Doktor mierzy się z wrogami, ratuje cywilizacje, pomaga ludziom i naprawia błędy.

Zobacz galerię

Źródło: Press Association/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×