Dokument "Legion Chrystusa" 13 maja w TVN 7

„Legion Chrystusa” kontrowersyjny dokument, który spotęgował światową dyskusję na temat kościoła oraz zasad moralnych w TVN 7 w środę, 13 maja o godz. 22:20.

Multimedia

Światowe dni młodzieży. Wszyscy z entuzjazmem patrzyli na przyjazd Jana Pawła II, w tle grała muzyka, a pogoda była idealna. Właśnie wtedy Xavier spotkał człowieka, który odmienił jego życie. - Powiedział, że niedługo przywdzieje szaty kapłańskie. Był zadbany, włosy miał zaczesane na żel. Był uosobieniem elegancji i taktu. Poczułem się wyróżniony. Dałem mu numer telefonu... - tak zaczyna się historia jednego z bohaterów dokumentu. Mężczyzna, którego poznał, był członkiem „Legionów Chrystusa”, do którego Xavier dołączył dwa lata później...

„Legion Chrystusa” to kontrowersyjny dokument, który spotęgował światową dyskusję na temat kościoła oraz zasad moralnych. Przede wszystkim jednak pokazał obraz człowieka o wielu twarzach, fałszywych paszportach. Nietykalnego i bezkarnego. Mowa o księdzu Marcial’u Maciel’u Degollado. Według wielu – sprawcy największego skandalu w kościele ostatnich lat.

Marcial Maciel Degollado to założyciel Legionów Chrystusa - katolickiego zgromadzenia powstałego w 1941 w Meksyku, zrzeszającego zarówno księży jak i ludzi świeckich. Legiony Chrystusa to obecnie jedno z dynamicznie rozwijających się zgromadzeń katolickich. Domy zakonne Legionistów znajdują się w 20 krajach i cieszą się sporą popularnością wśród wyznawców.

Jak ujawniono na początku 2009 roku, założyciel zgromadzenia Marcial Maciel Degollado prowadził podwójne życie. Swoim podopiecznym opowiadał o trudnej chorobie układu moczowego, którą musi leczyć masturbacją. Twierdził, że papież udzielił mu specjalnej dyspensy, dzięki której zakonnice mogły masować jego przyrodzenie, aby uwolnić go od konfliktu "spermowo-urynalnego". Młodzieńcy zostali przekonani, że miejsce u jego boku to wyróżnienie. Dziś opowiadają szokujące historie o spotkaniach z Marcialem i innymi członkami Legionu Chrystusa...

"Legion Chrystusa" - TVN7, środa, 13.05.2015, godz. 22:20

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×