dokument

"Louis Theroux: Tajemnica tamtej nocy". Sprawa napaści seksualnych w amerykańskich kampusach uniwersyteckich. Gdzie oglądać?

Na fali ruchu #MeToo, który na niespotykaną dotąd skalę zwiększył społeczną świadomość na temat molestowania seksualnego, nagradzany twórca filmów dokumentalnych Louis Theroux udał się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, by przyjrzeć się tematowi nadużyć na tle seksualnym w kampusach uniwersyteckich.

06.12.2019Louis Theroux: Tajemnica tamtej nocy

"W poszukiwaniu Amelii" . National Geographic i badacz morskich głębin rozwiązują tajemnicę zaginięcia Amelii Earhart!

Amelia Earhart to osoba, która kojarzy się nam z przygodą, odwagą i tajemnicą. Słynna pilotka przemierzała samolotem świat i łamała społeczne konwenanse, aby odkrywać przestworza. Była pierwszą kobietą, która w 1928 roku jako pasażer przeleciała nad Atlantykiem, a w 1932 roku została pierwszą kobietą, która jako pilot uczyniła to samotnie. Miłość do latania kosztowała ją jednak życie.

02.12.2019W poszukiwaniu Amelii

"Zatoka cieni". Leonardo DiCaprio w obronie świata. Wyprodukował thriller ekologiczny o wielkiej katastrofie. Gdzie oglądać?

Meksykańskie kartele, chińscy przemytnicy, pościgi i strzały – to nie plan filmowy hollywoodzkiej superprodukcji, ale tło realnego, postępującego w błyskawicznym tempie kryzysu ekologicznego w Zatoce Kalifornijskiej. W wyprodukowanym przez Leonardo DiCaprio dokumencie „Zatoka cieni” najbardziej przeraża to, że relacjonuje on prawdziwe wydarzenia.

22.11.2019Zatoka cieni

"Królestwo białego wilka". Czy wilk jest zły? Ten dokument obala mity i stereotypy na temat tych fascynujących zwierząt!

Czy wilki, które nigdy nie widziały człowieka, będą się go bały? A może potraktują jak potencjalną ofiarę? Ronan Donovan, podróżnik i fotograf National Geographic, spędził z tymi drapieżnikami kilka tygodni w jednym z najbardziej niegościnnych rejonów świata. Powstał fascynujący dokument "Królestwo białego wilka", który pokazuje prawdziwą naturę tych zwierząt i przełamuje stereotypy na ich temat.

21.11.2019Królestwo białego wilka

"Iwan Groźny z Treblinki". Netflix odpowiada na apel premiera Mateusza Morawieckiego! Będą zmiany w serialu!

Dokument Netflixa "Iwan Groźny z Treblinki" wywołał ogromne poruszenie. Na rażące błędy w produkcji zwracało już uwagę Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz sam premier Mateusz Morawiecki. Netflix przez kilka dni uchylał się od konkretnej odpowiedzi, ale w końcu zapadła decyzja w sprawie serialu "Iwan Groźny z Treblinki". Będą zmiany!

15.11.2019Iwan Groźny z Treblinki

"Rinke. Za zamknietymi drzwiami". Zobacz, jak program Rinke Rooyensa pomógł sparaliżowanej kobiecie!

Rinke Rooyens, producent i reżyser, już dawno udowodnił, że ma podejście do ludzi, co można było zobaczyć na przykład w programie „Rinke. Na krawędzi”, w którym wielu osobom pomógł, a z niektórymi do tej pory utrzymuje kontakt. Teraz na antenie TTV Rooyens odwiedza miejsca, do których dobrowolnie nikt nie chce wejść. Po nagraniach do czwartego odcinka okazało się, że udział w jego programie zmienił podejście do życia jednej z pacjentek. Zobacz wzruszającą historię o odnalezionej chęci do życia!

15.11.2019Za zamkniętymi drzwiami

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×