"Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy". Julia Wieniawa w zupełnie nowej roli! Gdzie możemy zobaczyć jej debiut w Teatrze TV?

Julia Wieniawa po raz pierwszy wystąpi w Teatrze Telewizji! Zagra u boku Wojciecha Mecwaldowskiego i Piotra Roguckiego. Sprawdź o czym opowiada spektakl "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy."!

Multimedia

"Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy"- premiera w poniedziałek, 20.05.2019 o godz. 21:00 w TVP1! - sprawdź program tv

Julia Wieniawa zyskała popularność dzięki roli Pauli w kultowym już serialu "Rodzinka.pl". Na koncie ma także występy w kinowych hitach takich jak "Kobieta sukcesu" czy "Kobiety mafii". Obecnie pracuje na planie nowego filmu Patryka Vegi "Small World", gdzie zagra u boku Piotra Adamczyka. W międzyczasie postanowiła spróbować swoich sił w Teatrze Telewizji!

Piotr Adamczyk i Julia Wieniawa w nowym filmie Patryka Vegi! Kogo zagrają?Zobacz więcej

Spektakl pt.: "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy." w autorski sposób ukazuje niejednoznaczną postać Tadeusza Dołęgi - Mostowicza. Ze spektaklu dowiemy się wiele o inspiracjach twórcy "Znachora", a także jego perypetiach miłosnych. Poznamy pierwowzór postaci Nikodema Dyzmy oraz jego dalszy, powojenny żywot w Polsce Ludowej. Właśnie Dyzma będzie w tej opowieści kluczem do biografii znakomitego pisarza. Tytułowy bohater, Tadeusz Dołęga - Mostowicz, był nie tylko patriotą, wybitnym publicystą, protocelebrytą i jednym z najpoczytniejszych pisarzy w międzywojniu (oraz współcześnie), ale także stanowił kogoś w rodzaju inżyniera ludzkich serc oraz umysłów. W sztuce poznajemy głównego bohatera przez pryzmat dziejów niejakiego Stanisława Webera vel Stanisława Nowaka, rzekomego pierwowzoru powieściowego Nikodema Dyzmy. I choć życie pisarza przerwały tragiczne, niewyjaśnione zresztą do dziś wydarzenia, to wykreowany przez niego człowiek z awansu "typowy karierowicz" nie tylko przetrwał zagładę przedwojennego świata, ale i święci triumfy w każdej kolejnej epoce.

Julia Wieniawa została dziewczyną do towarzystwa!Zobacz więcej

W tytułowej roli zobaczymy Wojciecha Mecwaldowskiego, a u jego boku plejadę polskich gwiazd m.in. Mariana Opanię, Piotra Roguckiego, Julię Wieniawę i Kamillę Baar. Scenariusz przedstawienia napisali wspólnie Marek Bukowski i Maciej Dancewicz. Reżyserią zajął się sam Bukowski, który spektaklem "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy" debiutuje jako reżyser w Teatrze Telewizji.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×