"Dom". Jan Englert ma tętniaka w aorcie szyjnej! Jak czuje się słynny aktor?

Jan Englert to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Ma na swoim koncie szereg ról, za które widzowie uwielbiają go do dzisiaj. Teraz słynny aktor zdecydował się na bardzo mocne i osobiste wyznanie!

Multimedia

Jak informuje portal WP.pl, Jan Englert przyznał się, że lekarze niedawno zdiagnozowali u niego tętniaka w aorcie szyjnej! Na to szczere i mocne wyznanie zdecydował się w książce "Bez oklasków", gdzie wywiad rzekę z aktorem przeprowadziła Kamila Drecka.

Okres gwarancyjny minął, jeszcze jestem trochę na rękojmi. Generalnie rzecz biorąc: lakier i blacha w porządku, ale co z układem wydechowym? Czy skrzynią biegów? A tak na poważnie: niedawno wykryto u mnie, jak się okazało, wieloletnie znalezisko, tętniaka w aorcie szyjnej. Poinformowano mnie, że w moim wieku już się go nie rusza. (...) Tylko trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy przypadkiem nie puchnie. No i tyle - wyznał Jan Englert.

Czy lekarze Maxa Goodwina mają coś wspólnego z bohaterami serialu "The Good Doctor"? Zobacz nasze zestawienie!Zobacz więcej

Książka "Bez oklasków" w sprzedaży pojawi się 10 listopada 2021 roku. W oficjalnym opisie wydawnictwa czytamy:

Jan Englert mówi o sobie, że jest złożony z wielu Englertów. Jest romantyczny i analityczny, niegodziwy i szlachetny, bezwzględny i empatyczny, a jednocześnie pozbawiony – wydawałoby się niezbędnego w wypadku aktorstwa – szaleństwa. Ponad pięćdziesiąt lat na scenie i piastowanie ważnych funkcji pozwoliło mu poznać dobrze własną naturę, nabrać dystansu do rzeczywistości i z ironią spojrzeć na siebie sprzed lat. Do tej pory pisali o nim inni. Kamili Dreckiej jako pierwszej udało się nakłonić go do szczerej rozmowy. Jakiego Jana Englerta poznamy z ich dialogu?

Te polskie gwiazdy cierpiały na depresję. Opowiedziały o swoich zmaganiach z chorobąZobacz więcej

Kamila Drecka postanowiła aktora zapytać także o... to, czy myśli o śmierci. Englert powiedział:

Czasem myślę. Mało tego, wróciły do mnie myśli z okresu dojrzewania, kiedy kombinowałem sobie, że jakbym znienacka umarł, to wszyscy głośno by płakali na pogrzebie i wreszcie mnie docenili. Teraz też sobie myślę, że kiedy umrę, to dopiero mnie docenią.

Jan Englert wciąż jest aktywny zawodowo. Jest dyrektorem artystycznym Teatru Narodowego w Warszawie, reżyseruje oraz gra w filmach. W najbliższym czasie będzie go można zobaczyć w filmach "To musi być miłość" oraz "Dziewczyny z Dubaju".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×