"Dom". Jolanta Żółkowska zachwycała w kultowym serialu. Do dzisiaj nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanego, Krzysztofa Kołbasiuka!

"Dom" to jeden z najwybitniejszych seriali w historii polskiej telewizji. Jedną z gwiazd "Domu" jest Jolanta Żółkowska, którą zapewne wszyscy do dzisiaj pamiętają z roli Basi. Aktorka na planie poznała miłość swojego życia i do dzisiaj nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanego!

Multimedia

Jolanta Żółkowska grała słynną Basię w kultowym serialu. Tam poznała ukochanego! Do dzisiaj nie może pogodzić się z jego śmiercią

Serial "Dom" to dzisiaj już produkcja kultowa. To jeden z tych seriali, który wraz z każdym kolejnym rokiem tylko zyskuje na wartości oraz aktualności. Produkcja do tego wykreowała wiele gwiazd, jak chociażby Jan Englert, Halina Rowicka czy przede wszystkim Tomasz Borkowy.

Agnieszka zmieniła dla Kamila całe życie. On ją zostawił dwa tygodnie po programie! Kamil w ogniu krytyki widzów!Zobacz więcej

Mówiąc o serialu "Dom", nie można pominąć odtwórczyni roli Barbary Lawinówny, czyli największej miłości Andrzeja Talara - Jolanty Żółkowskiej. To kreacja, z którą aktorka jest kojarzona do dzisiaj. I chociaż kolejne lata mijają, to dla wielu wciąż jest to pamiętna Basia. Dla Jolanty Żółkowskiej "Dom" to produkcja wyjątkowa również z innego powodu; to właśnie na planie tego serialu poznała miłość swojego życia - Krzysztofa Kołbasiuka.

Piotr i Anna rozstali się po finale? Tylko nam mówią, jak jest naprawdę!Zobacz więcej

Jolanta Żółkowska urodziła się 7 marca 1955 roku w Siedlcach. W 1979 roku ukończyła Wydział Aktorski PWST w Warszawie i od razu dostała angaż w warszawskim Teatrze na Woli, z którym była związana do 1981 roku. Następnie, do 1984 roku, była związana z Teatrem Narodowym, a później, w latach 1984-85, można było oglądać aktorkę w warszawskim Teatrze Komedia. Swoje pierwsze filmowe role Jolanta Żółkowska grała jeszcze na studiach; w 1976 roku dostała małą rolę w "Barwach ochronnych" Krzysztofa Zanussiego, a następnie pojawiła się w serialu Andrzeja Titkowa pt. "Układ krążenia". To jednak były tylko epizody, nieporównywalne do tego, co czekało na aktorkę po przyjęciu roli Basiu w serialu "Dom" w 1980 roku.

Pary podjęły ostateczne decyzje! Kto pozostał w małżeństwie? Kto się rozstał po programie "ŚOPW 7"?Zobacz więcej

Aktorka zapewne nie spodziewała się, że serial "Dom" przyniesie jej sławę oraz... miłość. To właśnie na planie serialu Jana Łomnickiego poznała trzy lata starszego, Krzysztofa Kołbasiuka. Zaiskrzyło momentalnie, jednak mężczyzna był żonaty z Dorotą Stalińską. Gdy spotkał Żółkowską, wiedział, że musi się rozwieść. Niedługo później wziął ślub z serialową Basią, a w 1983 roku na świat przyszedł ich syn, Kamil. Wtedy Jolanta Żółkowska mocno ograniczyła swoją pracę, aby zająć się dzieckiem. Do tego, role które otrzymywał Krzysztof, nie należały do zbyt opłacalnych, dlatego para podjęła radykalną decyzję o wyjeździe do Szwecji, gdzie... gdzie zajmowali się remontowaniem mieszkań i zbieraniem owoców. Po latach wrócili do Polski i grania.

Gwiazda serialu TVN jest w ciąży! Ojcem dziecka jest znany i młodszy piłkarz! Ukochanych dzieli 9 lat!Zobacz więcej

Niestety, 3 marca 2006 roku wydarzyła się tragedia. Krzysztof Kołbasiuk zmarł nagle. Dostał rozległego zawału. Po śmierci męża, Jolanta Żółkwska zniknęła na parę lat z ekranów. Nie mogła pogodzić się z tragedią. W ostatnim czasie aktorka powróciła na moment na ekran; pojawiła się w jednym z odcinków serialu "Stulecie Winnych". Przy okazji warto dodać, że Jolanta Żółkowska jest młodszą siostrą aktorki, Joanny Żółkowskiej, która od lat wciela się w postać Anny Surmacz-Koziełło w serialu "Klan".

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×