"Dom". Nie żyje Dorota Kawęcka, czyli serialowa Lidka. Aktorka grała też w "07 zgłoś się" i "M jak miłość"

Nie żyje Dorota Kawęcka. Aktorka znana z roli Lidki Jasińskiej w serialu "Dom" miała 69 lat. Przez długi czas walczyła z chorobą. Widzowie mogą ją kojarzyć również z "07 zgłoś się" i "M jak miłość".

Multimedia

Dorota Kawęcka była nie tylko aktorką filmową i telewizyjną, ale również reżyserką dialogów w dubbingu. Największą popularność przyniosła jej rola Lidki, matki Mietka Pocięgło z kultowego serialu "Dom".

W 368. odcinku "M jak miłość" zagrała Bożykową. Wcześniej pojawiła się też w serialu "07 Zgłoś się", w którym zagrała milicjantka Elka Iwanowską. jej ostatnią produkcją był film animowany "Baśnie i bajki polskie". Kawęcka użyczyła głosu jednej z postaci oraz reżyserowała dialogi.

Współpracowała również z warszawskimi teatrami m.in. Ludowym, Nowym, Ochoty i Ziemi Mazowieckiej.

Nieudane małżeństwa i aresztowanie. Jak dziś wygląda ukochana serialowego rozbójnika?Zobacz więcej

Dorota Kawęcka - rodzina i przyjaciele żegnają artystkę

W piątek (2.10) portal wsyncu.pl poinformował, że artystka zmarła w wieku 69 lat po długiej chorobie. Tak wspomina ją Joanna Wegrzynowska, aktorka musicalowa, dubbingowa i filmowa.

Dorota Kawęcka była moim przewodnikiem po świecie dubbingu. To Ona pierwszy raz dała mi główną rolę a wcześniej z cierpliwością i spokojem uczyła mnie wszystkiego . Skromna ,nienarzucająca się ,zawsze cichutko stojąca z boku. Taktowna i uśmiechnięta . Kilka tygodni temu to Ona poleciła mnie jako reżysera ,do wspaniałego projektu ,który niedługo ujrzy światło dzienne. Nie zdążyłam podziękować tak jakbym chciała ...Dziękuję za wszystko🖤 Za pierwsze Fraglesowe dubbingowe klapy, za ocean wyrozumiałości ,za naukę wrażliwości i dbałość o język ,którym się posługujemy. Za pierwszą głównà role i wiarę we mnie. Dziekuję🖤

O śmierci aktorki poinformował również w mediach społecznościowych jej syn.

Dziś w nocy po bardzo ciężkiej walce z chorobą odeszła moja Mama, Dorota Kawęcka 😢 ❤️Spoczywaj w pokoju ❤️ - napisał na Facebooku syn artystki.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • AGA (gość)

    "Dom" jeden z moich ulubionych seriali zawsze z chęcią do niego wracam ,rola Popiołka jest imponująca wszyscy bohaterzy tego filmu zasługują na pamięć także rola Lidki która tyle przeszła a jednak do końca była sobą piękna gra aktorów

    02.10.2020 22:43
  • Piotr (gość)

    Ogromny smutek i żal😢 wyrazy współczucia dla rodziny.

    02.10.2020 22:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×