"Dom pod Dwoma Orłami". TVP kręci nowy serial historyczny! O czym będzie?

Ruszyły zdjęcia do serialu "Dom pod Dwoma Orłami", który opowie o historię Polaków, Niemców i Ukraińców mieszkających pod jednym dachem w powojennym Wrocławiu. Sprawdź, co już wiadomo!

Multimedia

TVP w ostatnich latach bardzo mocno stawia na seriale historyczne! Widzowie telewizji publicznej mogą oglądać takie produkcje jak "Korona królów", "Wojenne dziewczyny" czy "Stulecie Winnnych". Już wkrótce do tej listy dołączy kolejny ciekawy projekt!

Autor "Wojennych dziewczyn" będzie odpowiadać za nowe odcinki serialu! Nowe osoby w obsadzieZobacz więcej

"Dom pod Dwoma Orłami" opowie o losach Polaków, Niemców i Ukraińców, których drogi krzyżują się w starej, poniemieckiej willi we Wrocławiu. Akcja serialu rozpocznie się w 1997 roku, na dzień przed słynną powodzią. Marianna, która nie spodziewa się nadejścia żywiołu, wraca wraz z narzeczonym ze stypendium w USA.

W nocy woda zalewa tytułowy do wysokości pierwszego piętra, kiedy opada, okazuje się, że żywioł odsłonił skrywane głęboko tajemnice. Ich poznawanie przenosi akcję do roku 1918, do ziemskiego majątku niemieckiej rodziny Weberów oraz na Kresy dawnej Rzeczpospolitej.

Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka! Jaki będzie nowy serial TVP?Zobacz więcej

Prace nad serialem trwają już cztery lata, lecz dopiero teraz ekipa wyruszyła na plan zdjęciowy. Póki co zdjęcia do serialu realizowane są we Wrocławiu. Reżyserem "Domu pod Dwoma Orłami" jest Waldemar Krzystek, który do tej pory pracował m.in. przy takich produkcjach jak "Mała Moskwa" czy "80 milionów".

Na razie nie wiadomo jeszcze, kto zagra w nowym serialu. Data premiera także jest póki co nieznana.

Zobacz galerię

Marta Manowska o swojej przyszłości w TVP:

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×