"Dom z papieru". Netflix robi koreańską wersję "La Casa de Papel"! Jaki będzie "Dom z papieru Korea"?

Powstanie koreańska adaptacja serialu "Dom z papieru". Co już wiadomo o koreańskiej wersji "La Casa de Papel"? Jaki będzie "Dom z papieru Korea"? Pierwsze szczegóły zostały ujawnione! Oto one.

Multimedia

Netflix ogłosił nowy ekscytujący projekt - serial, który będzie koreańską adaptacją kultowego hiszpańskiego "Domu z papieru". Akcja serialu będzie rozgrywać się na Półwyspie Koreańskim. Reżyser adaptacji, Kim Hong-sun, to twórca takich telewizyjnych produkcji jak "The Guest", "Voice" i "Black", a zarazem uznany twórca kryminałów fantastycznych. Za scenariusz odpowiedzialny jest Ryu Yong-jae wraz z zespołem, w którego portfolio znajdują się m.in. jedna z produkcji Netflix pt. "Hologramowa miłość" (My Holo Love) czy serial tvN pt. "Pamiętnik psychopaty" (Psychopath Diary).

Nowy projekt jest efektem współpracy BH Entertainment i Contents Zium. Alex Pina, twórca i producent wykonawczy Domu z papieru mówi:

Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się im przełamać kulturowe granice przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych. To fascynujące, że świat "Domu z papieru" był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony - dodaje.

María Pedraza i Jaime Lorente nadal zakochani! Jak się zmienili?Zobacz więcej

Od 2017 roku "Dom z papieru" podbija świat. W kwietniu 2020 w ponad 65 milionach domów widzowie zdecydowali się obejrzeć kolejną (czwartą) odsłonę tego hiszpańskojęzycznego serialu. Aktualnie w produkcji jest piąty i ostatni sezon serii.

12 odcinków koreańskiej adaptacji pokaże znany temat w nowej odsłonie i ponownie zaangażuje fabułą widzów na całym świecie. Myślicie, że "Dom z papieru Korea" powtórzy sukces swojego hiszpańskiego pierwowzoru?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×