"Dom z papieru" to komunistyczna propaganda?! Oto 10 przykładów, które dadzą Wam do myślenia

Czy "Dom z papieru" pod płaszczykiem świetnej rozrywki chce przemycić sporą dawkę ideologii? W naszej galerii znajdziecie 10 argumentów za tym, że serial Netfliksa można uznać za niemalże podręcznikowy przykład komunistycznej propagandy! Zgadzacie się z tym? Uwaga - będzie kilka niegroźnych spojlerów!

Multimedia

Serial "Dom z papieru" to prawdziwy globalny fenomen! Setki milionów widzów z całego świata z zapartym tchem śledzą losy Profesora i jego ekipy! Większość widzów widzi w tym wyłącznie świetną rozrywkę, ale może warto spojrzeć na niego nieco inaczej?

Imiona rabusiów i ich znaczenie. Dlaczego pseudonimy bohaterów to nazwy miast?Zobacz więcej

Od niepamiętnych czasów dzieła sztuki przemycają różne doktryny i ideologie. Kiedyś w różnych utworach wychwalano różne religii czy panujące dynastie, a dziś dzieła filmowe, książki i seriale wykorzystywane są do promocji różnych ideologii. Warto się zastanowić, do jakiego sposoby myślenia chcą nas zachęcić twórcy serialu "Dom z papieru". Jego bohaterowie reprezentują bowiem różne środowiska, a ich decyzje i postawy, wzbudzają przecież w widzach różne odczucia i emocje.

Gdy wgłębimy się dostatecznie mocno w przekaz serialu, zauważymy że promowany tam obraz świata jest lewicowy, momentami nawet radykalnie. W galerii znajdziecie 10 argumentów za tym, że pod płaszczykiem dobrej rozrywki można przemycić trochę "komunistycznej propagandy". Sprawdźcie koniecznie i wyróbcie sobie własną opinię!

Polak w 4. sezonie "La Casa de papel"? Kim jest Polaco?Zobacz więcej

Zobacz galerię

"Dom z papieru 4" - zwiastun:

Komentarze

Skomentuj
  • . (gość)

    .

    29.04.2020 09:42
  • Pan Zeromski (gość)

    Co za kłamstwa. Wszyscy wiedza ze Profesor wygrał dom z papieru w karty od ojca. Niestety zero wentylacji i brak kanalizacji robią swoje. Zgadza się. Capi.

    28.04.2020 22:38
  • Tytus Chałbiński (gość)

    Kurwa dosyć tego! Trzecia godzina o komunistycznym serialu. Próbuje się zdrzemnąć. Ostatni raz zwracam wam uwagę, następnym razem przypierdolę.

    28.04.2020 18:59
  • Dorota (gość)

    Super serial. Pełen napięcia i emocji obejrzałam wszystkie a raczej ciężko mnie wciągnąć w oglądanie filmów. Ciągle trzeba myśleć aż byłam zmęczona i zastanawiałam się ile głów musiało to wszystko obmyśleć żeby tak wyszło. Brawo. Polecam.

    26.04.2020 22:52
  • Anonimowy faszysta (gość)

    Zamknijcie mordy wy głupie komunistyczne debile, do gnoju, a nie pisać głupoty w internetach, poza tym to gówniany serial, moglibyście się wziąść do pracy

    26.04.2020 21:04
  • ehh (gość)

    Piękny pokaz jak można manipulować, żeby udowodnić swoją tezę. Argumenty, że napadli na mennicę i bank - a gdzie do cholery mieli robić napad? Na skarbonkę drużyny harcerskiej czy portfel emerytki? Serial jest hiszpański, bohaterowie to w większości hiszpanie więc nawiązują do swojej historii czyli do wojny domowej. A ta zakończyła się zanim partyzanci włoscy śpiewali Bella Ciao. I tak, piosenka ta jest popularna wśród antyfaszystów, ale tylko faszysta może utożsamiać antyfaszyzm z komunizmem. Profesor ich zebrał, stworzył plan i ich wtajemniczył. Jest rzeczywiście charyzmatycznym przywódcą, ale to nie jest wyróżnik komunizmu! Charyzma nie ma nic do ideologii. Charyzmatyczny był i Hitler i Che i Martin Luther King czy Karol Wojtyła. A tutaj do tego po prostu jego rolą jest koordynowanie ich działań z zewnątrz. To że mają romanse, związki i przyjaźnie to dowód na komunizm? Straszne musi być życie kogoś kto wchodzenie w związki i przyjaźnie uważa za przejaw komunizmu. Kino w krajach bardzo głęboko demokratycznych ma dużą tradycję ośmieszania państwa, biurokracji i policji - pierwsze z brzegu to filmy Taxi czy Żandarm z Saint Tropez, Blues Brothers, czy rodzimy Posterunek 13. To właśnie komunistyczne, czy inne autorytarne państwa są tak naburmuszone, że o policji i administracji można mówić, pisać i filmować tylko pochlebnie. Mniej Korwina, więcej myślenia, to pomoże uchronić przed napisaniem kolejnego idiotycznego tekstu.

    26.04.2020 18:53
  • Piotr 1 (gość)

    Tak Antifo łatwo to sprawdzić. A o filmie nie ma co lepszego nie oglądałem. Pozdrawiam, ciao

    26.04.2020 18:17
  • Piotr 1 (gość)

    Intryguje mnie, że w filmach a szczególnie w tym dla mnie ulubionym dba się perfekcyjnie o szczegóły i realia (w tym i wszystkich innych ze złotem) , i całkowicie lekceważony jest ciężar właściwy złota g: około 20 kg/litr Czyli sztaba o objętości zaledwie 1 litra to około 20 kg ! A w wodzie tylko o kilogram mniej, zgodnie ze znanym prawem. Nurkowi wystarczy kilka płytek ołowiu aby chodzić po dnie a tu śmigają jak delfiny. Gdzie logika!?

    26.04.2020 16:47
  • ANTIFA JAWORZNO (gość)

    Hahahaha.

    Serio?

    26.04.2020 14:20
  • Piotr (gość)

    Intryguje mnie w filmach o których dba się perfekcyjnie o szczegóły i realia (w tym i wszystkich innych) , że całkowicie lekceważony jest ciężar właściwy złota g: około 20 kg/litr Czyli sztaba o objętości zaledwie 1 litra to około 20 kg ! A w wodzie tylko o kilogram mniej, zgodnie ze znanym prawem. Nurtkowi wystarczy kilka płytek ołowiu aby chodzić po dnie a tu śmigają jak delfiny. Gdzie logika!?

    26.04.2020 14:08
  • .al (gość)

    Lepszych tematow nie macie? Smutne te wypociny..

    26.04.2020 11:24
  • Lukasz (gość)

    Siema

    26.04.2020 07:15
  • Anonim (gość)

    A jakieś sensowne wytłumaczenie dlaczego niby ma mieć taki przekaz? W tym artykule nie ma nic, kompletnie nic, byle coś napisać I zrobić szum... Żal... Jak się ten bełkot czyta

    25.04.2020 17:47
  • SYLA (gość)

    kuzwa juz sie serialu czepiac , ktos ma niezle nawalone pod kopuła , brokatu chyba brakło

    25.04.2020 16:58
  • antyfaszystka (gość)

    Dlatego kocham ten serial <3

    25.04.2020 16:04
  • Ktoś (gość)

    Oglądałeś ten film czy tylko usłyszałeś od kogoś?

    25.04.2020 15:18
  • Piotr (gość)

    Wszystko rozumiem, ale czy musicie puszczać aż tak idiotyczne teksty? Przecież to jest jakiś bełkot stworzony przez wychowanka Korwin-Mikkego.

    25.04.2020 15:05
  • Paul (gość)

    Czy ten Maciej Witkowski, tzw. autor tego artykułu ćpa czy też jest po prostu kaczyńsko-korwinowskim intelektualnym nieszczęściem, bredzącym za pieniądze tvp, czyli nasze? Jeśli już wydawać naszą kasę na coś takiego, to lepiej skierować gościa do zakładu psychiatrycznego...

    25.04.2020 13:51
  • Marzena (gość)

    Zanim się coś opisze wypadało by to obejrzeć. Umysł masz strasznie ciasny albo cały swiat to komuna, skoro normalne życiowe zachowania opisujesz jako komunistyczne. A gdybyś oglądał faktycznie i ze zrozumieniem to wiedzialbys że strategii profesora nie zna tylko widz bo jego ludzie mieli przestudiowana każda opcje przed napadem, wiec jaki dyktator?

    25.04.2020 13:49
  • latimerious (gość)

    Nie oglądałem, ale po takiej reklamie chyba muszę obejrzeć xD

    25.04.2020 13:46
NowszeStarsze