"Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza". TVN zmienia ramówkę, aby pokazać reportaż o kardynale Dziwiszu. Kiedy oglądać? [PROGRAM TV]

TVN zmienia ramówkę, aby pokazać reportaż Marcina Gutowskiego o kardynale Stanisławie Dziwiszu. Sprawdź, kiedy oglądać "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" w telewizji.

Multimedia

"Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" w TVN

Kardynał Stanisław Dziwisz to legendarny osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, u którego boku spędził kilkadziesiąt lat. Autor reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", Marcin Gutowski, pokazuje jednak drugie oblicze duchownego - potężnego hierarchy, szarej eminencji, która potrafi zadbać o - specyficznie rozumiany - interes Kościoła. Także wtedy, gdy chodzi o sprawy dotyczące ofiar pedofilii.

Jan Paweł II bohaterem trzeciego filmu braci Sekielskich!Zobacz więcej

Film "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" został pokazany w magazynie "Czarno na białym" w TVN24. W reportażu wskazuje się powiązania kardynała Dziwisza z byłym amerykańskim kardynałem Theodore'em McCarrickiem, który dopuszczał się pedofilii. Telewizyjna premiera "Don Stanislao..." zbiegła się z opublikowaniem watykańskiego raportu o wiedzy Stolicy Apostolskiej na temat amerykańskiego duchownego. Nazwisko sekretarza Jana Pawła II pojawia się w nim wielokrotnie.

Ze względu na ogromny wydźwięk reportażu, który rzucił nowe światło na działalność kardynała Dziwisza w Kościele, telewizja TVN postanowiła zmienić swoją ramówkę, aby zaprezentował dokument szerszej widowni. "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" zostanie wyemitowany w czwartek, 12 listopada 2020 roku o godz. 22:40 w TVN. Widzowie stacji nie obejrzą zatem filmu "Tylko mnie kochaj", którego emisja w tym czasie zaplanowała była wcześniej.

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • TWN robił już film o urodzinach Hitlera u polskich faszystów, które sam zamówił za 20 tyś., i film o majbachu Rydzyka, którego... nikt nie widział, ich kamera też nie.

    I zawsze taka sama "rewelacja": "UUUUUUUUUUUU!!!!... UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!".

    Panowie spod monopolowego przebrani za faszystów w lesie zrobili za mało barwny szoł, to operator z TWN wziął sprawy w swoje ręce, przebrał się i sam bez maski na twarzy hajlował jak należy. Więc sprawa się rypła. A panowie zeznawali na wykrywaczu kłamstw, że TWN przyjechało z kamerą i obiecanymi 20 tyś. zł.

    Majbach (jak ten szit się pisze?) Rydzyka. He he he he he he he he he he he he he he... Drogie autko, więc TWN nie dał rady gdzieś wypożyczyć, żeby pokazać podstawione gdzieś koło Rydzyka. Ale filmowa godzina kłamania, że Rydzyk taki jeździ, była, a co!

    W końcu nie od parady po 5 MLD ZŁ (!) rocznie dostawali od Tuska z naszych "piniędzy". Teraz dostali znacznie mniej, i tylko na okoliczność chińskiej zarazy i ich podania do POLSKIEGO rządu.

    No to wku...li się chopacy z ubeckich rodzin w ich mateczniku AGORA/TWN, że ich płatnik partia PO zawala sprawę co wybory, bo się żrą tam między sobą o koryto, którego jeszcze nie mają. Pomyśleli i wystawili ubecy swojego choptasia na wybory prezydenckie, a teraz założyli swoją partię "2050". Tam pewnie sami "fachowcy od pijaru" czyli wierchuszka ubeków siedzi, więc spodziewają się lepszych wyników - jak będzie trzeba, to piknie zapłaczą do kamery, a jak będzie interes, to miąskiem do kamery też rzucą jak należy.

    19.11.2020 15:31
  • dobry ubek "45ech" (o pardon, specjalista od pijaru) wie, że głąby czytają tylko pierwszy komentarz od góry, więc jego musi być na wierzchu...

    jak widać.

    19.11.2020 15:16
  • 45ech (gość)

    Kościół to sekta w której jest tylko qre...wo chciwość rządza władzy wygodne życie z tacy i od państwa. Jak szczury pędzą po najwyższe zaszczyty 🤮

    15.11.2020 14:21
  • Gosc (gość)

    A może panowie z TVN zrobią program o panch Walter i Wejherd może tam tez znajdzie się coś ciekawego w życiorysach tych panów?

    14.11.2020 18:39
  • podatnik (gość)

    List w obronie Paetza z 2002 r, dlaczego brak reakcji? Podpisali:

    Prof. Stefan Jurga, rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza,

    prof. Stefan Stuligrosz,

    prof. Jerzy Smorawiński, rektor AWF, senator RP,

    dr Jan Kulczyk,

    prof. Jerzy Dembczyński, rektor Politechniki Poznańskiej,

    prof. Lech Drobnik, rektor Akademii Medycznej,

    prof. Emil Panek, rektor AE,

    prof. Jerzy Pudełko, rektor AR,

    prof. Włodzimierz Dreszer, rektor ASP,

    prof. Stanisław Pokorski, rektor Akademii Muzycznej w Poznaniu,

    prof. Joachim Cieślik, prorektor UAM,

    prof. Stanisław Lorenc, prorektor UAM,

    prof. Bronisław Marciniak, prorektor UAM,

    prof. Bogdan Walczak, prorektor UAM,

    prof. Przemysław Hauser, prorektor UAM,

    prof. Antoni Iskra, prorektor Politechniki Poznańskiej,

    dr hab. inż. Anna Cysewska-Sobusiak, prorektor PP,

    prof. Bogdan Maruszewski, prorektor PP,

    prof. Wojciech Müller, ASP,

    prof. Marek Owsian, prorektor ASP,

    prof. Andrzej Banachowicz, prorektor ASP,

    Piotr Voelkel, prezes Vox Industrie SA,

    prof. Jarosław Maszewski, ASP,

    prof. Magdalena Abakanowicz, ASP,

    prof. Jacek Łuczak, Akademia Medyczna,

    Sławomir Pietras, dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu

    14.11.2020 11:42
  • A. (gość)

    Słaby reportarz nie poparty dowodami. No nie zrobiony charytatywnie a dla posłuchu. Wiadomo przestępstwa się zdarzaja ale gadać to każdy może o wszystkim. Byłem na Marsie i jeździłem na wielbłądzie. Słabe to jak sie kogoś nie zna niezależnie od jego pozycji.

    14.11.2020 10:32
  • @„KS (gość)” to ruski troll

    ...który sam się do tego przyznał, LOL...

    13.11.2020 22:12
  • Celcia (gość)

    Celcia. Nie damy się.😃

    13.11.2020 22:11
  • KS (gość)

    Ruskie trolle możecie sobie szczekać do woli, ale tego nie da się obronić, Kościół Musi się oczyścić albo koniec z nim, a myślałam, że po ekscesach w Średniowieczu Kościół wyciągnął jakieś wnioski, echhh

    13.11.2020 12:36
  • XDE (gość)

    TVN TO UB CZAJKA ONI TEZ CZCILI URODZINY HITLERA ZE SWOJA EKIPA W LASKU , A POMAWIALI INNYCH POZNIEJ SIE WYDALO KTO TYM JUDASZEM BYL I WYDALO SIE , A BYL TO TVN / REZIM TOTALITARYZM RUSSIA TODAY

    13.11.2020 10:48
  • Kto wygoogla, ile miliardzików z naszych pieniędzy tusk przelewał na konta Agory/TWNu?

    Rocznie. Góry publicznych pieniędzy. A demokracja odsunęła im to koryto.

    Ale mają ból d..y.

    Agora (TWN) - matecznik rodzin ubeckich.

    Nawet ramówkę zmienili, jacy „troskliwi”.

    Zwłaszcza, że Kościół od dawna coraz otwarciej twierdzi: „OPOZYCJA KŁAMIE”. Trudno, żeby mogli twierdzić cokolwiek innego.

    Stąd w Agora&spółka takie programy „dokumentalne” ale NIEUDOWODNIONE, obliczone na efekt emocjonalny u niezorientowanych „jak to się robi”.

    13.11.2020 02:26
  • Ubek: „kto ma telewizję, ten rządzi”. A Kościół to taka telewizja, na którą oni nie mają wpływu. Co gorsza: wiarygodna.

    Obejrzałem. ZERO FAKTÓW, samo ubeckie gówno propagandowe.

    Nawet ten poszkodowany człowiek wykorzystany do propagandy, niewątpliwie dotknięty traumą i dlatego nie będący w stanie obiektywnie oceniać faktów, a używany tylko jako oceniający autorytet opiniotwórczy, został przez „dziennikarza” ZEPCHNIĘTY NA DRUGI PLAN!

    Na pierwszym planie był smartfon (sic!) „dziennikarza” z fragmentami kazań dziwisza, które ofiara ze studia miała za zadanie oceniać jako kłamliwe.

    I TAKI MIAŁ BYĆ TZW. PRZEKAZ PROPAGANDOWY: „oni kłamią na kazaniach”.

    Nawet dyżurny przekaz ubeków: „to pedofile, aaaaaaa!” przeszedł do tła.

    13.11.2020 02:06
  • grzesznik (gość)

    Wątpliwy ze mnie chrześcijanin. Zapewne nic dobrego mnie czeka po śmierci. Nie spotkało mnie złego ze strony Kościoła, tzn osób duchownym. Spotkałem za to wielu dobrych kapłanów. Spotkałem też tych wątpliwych. Podobnie moi znajomi. Księża to tylko ludzie, grzeszni, tak jak apostołowie. W końcu jeden wydał Jezusa a inni stchórzyli. Wiem też że jest wiele fałszywych pomówień. Jak jest z Dziwiszem? Tego nie wiem. Nie mi sądzić. Mamy słowo przeciw słowu. Kościół przeżywał już gorsze kryzysy. Kościół to my, wierni. A zamiast tego dokumentu polecam dobrą książkę. Pozdrawiam.

    12.11.2020 22:04
  • Tfujvn (gość)

    A może by tak zrobić reportaż o Mahomecie i tzw. Państwie islamskim? Który się odważy? Może bracia Siekielscy?

    12.11.2020 21:34
  • wiara bez ksiendza (gość)

    dużo komentarzy czarnych lub ich ciemnych aktywistów

    12.11.2020 13:52
  • ateista (gość)

    Kochany Narodzie czy naprawde nikt z was nie umie czytac? atakujecie i bronicie ludzi bez honoru i podłych, kazdy ksiadz wie ze zaden katolik nie dostapi zycia wiecznego o co wam przecież chodzi,,, Kosciół zatail przed wiernymi przykazanie - Nie bedziesz czynił sobie podobizny tego co jest swietenie bedziesz sie temu kłaniał ani czci oddawał itd,,, poczytajnie Biblie tam pisze - i o kogo ta batalia o oszustow rzerujacych na naiwnych? dusza niebo czysciec i piekło wystapuje w Muzułmanskim Koranie - Chrzescijanie natomiast z prochu ziemi powstali i w proch sie obroca a zostana wskrzeszeni na sad ostateczny i sprawiedliwi tzn. przestrzegajacy 10 przykazan przniesionych przez Mojzesza - beda zyc w raju na ziemi... czy naprawde jestescie az tak leniwi i wierzycie w bzdury opowiedziane przez ksieży? szkoda mi Was - pozdrawiam

    12.11.2020 10:44
  • Gagunia (gość)

    Za dużo nienawiści.

    12.11.2020 08:44
  • Kiki (gość)

    Dajcie juz spokoj z pomowiwniami niech zrobia film o innych i beda tacy odwazni zobaczymy

    12.11.2020 08:32
  • Elsa (gość)

    Antykoscielna stacja telewizyjna pokazuje film o Kardynale.

    12.11.2020 08:23
  • Wiara chrześcijańska "im" przeszkadza... (gość)

    RAZI "ICH" NASZ OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II. Oj razi i przeszkadza !!! Ponieważ Jan Paweł II nie żyje, to wzięli się za kardynala Stanislawa Dziwisza - Jego oddanego "do konca" prrzyjaciela. Wiary chrześcijańskiej z nas Polaków nie wydrą !!!! Niech jadą do Izraela, skoro Polska i chrześcianie "im" tak bardzo przeszkadzają. Przynajmniej w Izraelu będą mieli "przyjaciół" . Bo w Polsce mają już tylko samych wrogów. Cały ten polinrząd będzie się smażyć w piekle za to co zrobili z Polską i Polakami. Amen

    12.11.2020 02:35
NowszeStarsze