"Dowłatow". Polska koprodukcja w konkursie głównym Berlinale 2018!

Podczas przyszłorocznego festiwalu filmowego w Berlinie nie zabraknie polskich akcentów. Już mieliśmy okazję Was poinformować, że w konkursie głównym Berlinale 2018 swój nowy film pt. "Twarz" zaprezentuje Małgorzata Szumowska, ale nie tylko ona będzie reprezentować Polskę w konkursie!

Multimedia

Międzynarodowy festiwal w Berlinie ogłosił, że w konkursie głównym znalazł się rosyjsko-polsko-serbski film "Dowłatow" w reżyserii Aleksieja Germana jr, należącego do najbardziej uznanych i najczęściej nagradzanych na światowych festiwalach reżyserów rosyjskich młodego pokolenia. Producentami filmu są Dariusz Jabłoński, Violetta Kamińska i Izabela Wójcik, a autorem zdjęć nominowany do Oscara za zdjęcia do "Idy" - Łukasz Żal.

Film «Dowłatow» Aleksieja Germana jr to kontynuacja naszej współpracy z tym jednym z najwybitniejszych rosyjskich reżyserów - podkreśla producent Dariusz Jabłoński. W 2015 roku nasz wspólny film, «Pod elektrycznymi chmurami», otrzymał na Berlinale Srebrnego Niedźwiedzia za «Wybitne Osiągnięcia Artystyczne». To również kontynuacja współpracy z zaprzyjaźnionym producentem, Artemem Vasilievem, z którym realizujemy już trzecią koprodukcję - mówi Dariusz Jabłoński.

Nowy film Szumowskiej powalczy o Złotego Niedźwiedzia na 68. Berlinale!Zobacz więcej

"Dowłatow" to epickie, intelektualne kino historyczne. Opowiada kilka dni z życia wybitnego rosyjskiego pisarza Siergieja Dowłatowa z początku listopada 1971 roku. Dowłatow jest aktywnym pisarzem, ale nie ma gdzie publikować - żadne z wydawnictw Związku Radzieckiego nie chce przyjąć jego prac. Pisarz wykonuje coraz bardziej absurdalne polecenia Związku Pisarzy - bez członkostwa nikt nie wydrukuje jego tekstów. Koło niemocy zamyka mu drogę do rozwoju twórczości. To historia nie tylko Dowłatowa, ale i ludzi, dzięki którym stał się wielkim pisarzem, w tym jego przyjaciela, Josifa Brodskiego.

"Dowłatow" to produkcja SAGa film, Metrafilms i Kanał 1 (Rosja), w koprodukcji z Message Film (Polska), przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i funduszu Rady Europy Eurimages.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×