"Dowód życia" i romans, jaki połączył na planie filmowym Meg Ryan i Russella Crowe! [RECENZJA]

Amerykanin, główny inżynier nadzorujący budowę tamy w Andach, zostaje porwany przez rebeliantów, którzy żądają 3 milionów dolarów okupu. Żona pojmanego zwraca się o pomoc do negocjatora.

Multimedia

NASZA OCENA: 7/10

Pracujący w jednym z andyjskich krajów amerykański inżynier Peter Bowman zostaje porwany przez lewacką partyzantkę. Kiedy napastnicy dowiadują się, kim jest zakładnik, żądają trzech milionów dolarów za jego zwolnienie. Tymczasem okazuje się, że firma zatrudniająca Bowmana stoi na skraju bankructwa i nie ma z czego zapłacić. Alice, żona porwanego, pozostawiona sama sobie desperacko próbuje ocalić męża. Jednak doskonale zdaje sobie sprawę, że sama nie ma żadnych szans, więc zatrudnia profesjonalnego negocjatora Terry’ego Thorne’a. Sytuacja komplikuje się coraz bardziej: chwiejna sytuacja polityczna powoduje, że Peter może zginąć w każdej chwili, na dodatek Alice i Terry’ego zaczyna łączyć coraz silniejsza więź…

Reżyser Taylor Hackford ma na koncie znakomite dzieła - m.in. "Oficer i dżentelmen" (1982), "Białe noce" (1985) czy "Adwokat diabła" (1997). Niestety "Dowód życia" jest trochę słabszy, głównie z powodu niedoskonałego scenariusza. Bo grający główne role Meg Ryan i Russell Crowe całkiem poprawnie poradzili sobie ze swoimi rolami. Szczególnie on, wcielając się w Thorne’a coraz bardziej rozdartego między poczuciem obowiązku a uczuciem. Ciekawostką jest to, że niektóre sceny filmu (Czeczenia) nakręcone były w Polsce, a na ekranie przez moment miga Zbigniew Zamachowski jako kierowca Crowe’a.

CZYTAJ TAKŻE: MEG RYAN - KRÓLOWA KOMEDII ROMANTYCZNYCH O POLSKICH KORZENIACH [GALERIA] MEG RYAN DEBIUTUJE JAKO REŻYSER. WSPIERA JĄ TOM HANKS [WIDEO]

Jednak - prawdę mówiąc - największy szum spowodował romans, jaki połączył na planie filmowym Meg Ryan i Russella Crowe. Aktorka zakochana w australijskim amancie porzuciła dla niego swego męża, Dennisa Quaida. Jednak związek rozpadł się jeszcze przed premierą filmu.

"Dowód życia". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×