"Dożywotniacy". Bliskie spotkania z mordercą! [KIEDY PREMIERA? GDZIE OGLĄDAĆ?]

Dożywotne pozbawienie wolności jest obecnie najsurowszym wymiarem kary przewidzianym przez polski kodeks karny z 1997 roku. Zastąpiło ono karę śmierci, którą stosowano do końca lat 80. XX wieku. W nowej lokalnej produkcji telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat "Dożywotniacy" spotkamy się w cztery oczy z osobami skazanymi na dożywocie.

Multimedia

"Dożywotniacy" – w każdą środę od 8.05.2019 o godz. 22.00 na kanale Crime+Investigation Polsat! - sprawdź program tv

Obecnie w polskich więzieniach z prawomocnym wyroki 441 osób odbywa karę dożywocia, z czego 21 osób ma status niebezpiecznych. Skazani odbywają kary w 15 polskich więzieniach, a najwięcej "dożywotniaków" przebywa w zakładach we Wrocławiu (50), Opolu (46) i Poznaniu (45). Skazany na dożywocie może ubiegać się o złagodzenie kary najwcześniej po 25 latach. Od 1998 roku jeszcze nikt ze skazanych nie wyszedł na wolność.

Polski profiler o kulisach śledztw kryminalnych. Gdzie ogladać?Zobacz więcej

Nowy polski serial dokumentalny "Dożywotniacy" to zapis pięciu rozmów z zabójcami, którzy zgodzili się opowiedzieć swoje historie przed kamerą. Wypowiedzi osadzonych uzupełniają inscenizacje i komentarze ekspertów – m.in. profesorów prawa, psychologów i funkcjonariuszy służby więziennej. Bohaterowie programu do końca życia będą zmagali się ze swoją przeszłością w więziennych murach. Niektórzy z nich są wielokrotnymi mordercami, dla których ludzkie życie jest bezwartościowe, a zabicie człowieka przyszło z niewiarygodną łatwością. Inni nie wiedzą, "co w nich wstąpiło", mówią, że to był impuls lub że byli w amoku i okazało się, że drzemie w nich "potwór". Mimo że każdy z bohaterów programu jest inny, łączy ich jedno – każdy z nich jest mordercą, a ich jedyną nadzieją na wyjście z więzienia jest warunkowe przedterminowe zwolnienie.

Premierowe odcinki od 8 maja 2019 w każdą środę o 22:00 na CI Polsat!

Bonda, Puzyńska, Chmielarz i inni opowiadają o wstrząsających zbrodniach prawdziwych. [KIEDY PREMIERA? GDZIE OGLĄDAĆ?]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×