„Drogi nadziei”. TVP stworzy serial historyczny na stulecie niepodległości

Telewizja Polska przygotowuje nowy serial historyczny, który powstaje z myślą o stuleciu niepodległości Polski przypadającym 11 listopada 2018 roku.

Multimedia

Jak ujawnił w wywiadzie dla "Do Rzeczy" wiceprezes TVP Maciej Stanecki, stacja przygotowuje nowy serial historyczny, który powstaje z myślą o stuleciu niepodległości Polski przypadającym 11 listopada 2018 roku. Obecnie trwają prace scenariuszowe i kompletowanie obsady.

To będzie bardzo rozbudowana i kosztowna produkcja. Wątki historyczne będą się splatać z dziejami głównych bohaterów, którzy na przestrzeni wieku przyczynili się, częstokroć płacąc najwyższą cenę, do odzyskania niepodległości - powiedział Stanecki.

Kto zagra w historycznej superprodukcji TVP? Oto obsada serialu! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Warto dodać, że w TVP trwają również prace nad serialami o powstaniu wielkopolskim i Ignacym Paderewskim. W listopadzie br. na antenę TVP1 trafi "Korona Królów", która przedstawi losy króla Kazimierza Wielkiego, ostatniego z rodu Piastów.

Zobacz galerię

Jacek Kurski zapowiada polskie "Wspaniałe stulecie"!

Komentarze

Skomentuj
  • Jagoda (gość)

    To to już widzę ten hicior porównywalny z "Katyniem". Byłaby nadzieja ,że coś z tego wyjdzie, gdyby produkcje powierzono niezależnym twórcom. Pisiory zrobią film na miarę Katynia.

    02.09.2017 21:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×