"Drogi wolności". Alina, Marynia i Lala, czyli siostry Biernackie - kim są bohaterki nowego serialu historycznego TVP? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Alina, Marynia i Lala to główne bohaterki serialu "Drogi wolności" - nowej historycznej produkcji, którą można oglądać od 2 września w TVP1. Kim są siostry Biernackie? Opowiedziała nam o nich Paulina Gałązka, która wciela się w jedną z nich!

Multimedia

"Drogi wolności" odcinek 1. w niedzielę, 2.09.2018 o godz. 20:10 w TVP1! - sprawdź program tv

"Drogi wolności" opowiadają pełną przygód i zaskakujących zwrotów akcji historię życia Maryni (Paulina Gałązka), Aliny (Katarzyna Zawadzka) i Lali (Julia Rosnowska) Biernackich - trzech młodych sióstr, które zakładają w Krakowie tygodnik "Iskra".

"Drogi wolności". Nowy serial historyczny TVP - lepszy niż "Korona królów" lub "Wojenne dziewczyny"? Zobacz więcej

Spora część poruszonych w serialu wątków zainspirowana została pamiętnikami Polek, a dokładnie - zawartymi tam wspomnieniami z początków XX wieku. Serial pokazuje nie tylko dziejowe przełomy z początku wieku, ale i codzienność tamtego czasu. Widzowie poznają dokładnie relacje i zależności, jakie panują w domu Biernackich. To krakowska rodzina z tradycjami. Na jej czele stoi surowa i wymagająca babcia Emilia (Anna Polony). Troszczy się o wychowanie wnuczek, wspierając je w trudnych chwilach.

Silne kobiety w tej rodzinie muszą trzymać się razem. Marynia, Alina i Lala mogą liczyć także na obecność mamy, Anny Biernackiej (Bernadetta Machała-Krzemińska) i odważnej ciotki, Janiny (Iza Kuna). Służba ojczyźnie to nie jedyne wyzwanie dla sióstr. Każda z nich przeżywać będzie miłosne uniesienia, kończące się nie zawsze szczęśliwie.

Jakie są trzy główne bohaterki "Dróg wolności"? Opowiedziała nam o nich Paulina Gałązka - jedna z sióstr Biernackich. Zobacz wideo!

Siostry Biernackie próbują uratować firmę ojca! Zakładają własną gazetę! [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×