"Drogi wolności". Na planie nowego serialu historycznego TVP1 w Lublinie. Kiedy premiera? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Trwają zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP1 "Drogi wolności". Na początku lipca ekipa pracowała w Lublinie. Co dzieje się na planie? Kiedy premiera serialu "Drogi wolności" w TV? Zobacz wideo i zdjęcia!

Multimedia

"Drogi wolności" to nowy historyczny serial przygotowywany przez Telewizję Polską. Akcja rozgrywa się u progu Wielkiej Wojny (1914), poprzez odzyskanie przez Polskę niepodległości (1918), aż do przewrotu majowego (1926). W centrum zdarzeń są kobiety, które po I wojnie światowej uwierzyły, że nadszedł ich czas.

Ruszają zdjęcia do nowego serialu TVP. "To epicka opowieść kostiumowa" [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W Lublinie powstają zdjęcia do scen rozgrywających się w w latach 20. XX wieku. - Plac Rybny odtwarza krakowski plac Szczepański, gdzie od XIX wieku działało wielkie targowisko – mówi Maciej Migas, reżyser serialu. - Kręcimy sceny rozgrywające się w 1920 roku. Następnie przejdziemy do 1919 r. a później przeskoczymy do 1926 r. – dodaje.

"Drogi wolności" - kiedy premiera?

Główne bohaterki w serialu "Drogi wolności" to trzy siostry. Wcielają się w nie Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka (Alina) i Julia Rosnowska (Lala). To one pod koniec I wojny światowej zakładają w Krakowie tygodnik "Iskra". Jego inauguracyjna wydanie ukazuje się 11 listopada 1918 roku. Serial będzie miał 13 odcinków. Zdjęcia są realizowane nie tylko w Lublinie. Powstają też w Krakowie, Poznaniu oraz Warszawie. Premiera zaplanowana jest na wrzesień 2018 r.

Historyczna produkcja najdroższym serialem TVP! Ile kosztuje jeden odcinek? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Kurier Lubelski

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×