"Drogi wolności" odcinek 1. Grzechy młodości, czyli rodzina Biernackich w przededniu wojny. Co się wydarzyło? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]

TVP1 rozpoczyna emisję nowego serialu historycznego "Drogi wolności"! Widzowie Jedynki będą mogli go oglądać jesienią 2018 r. Co wydarzy się w pierwszym odcinku pt. "Grzechy młodości"? Poznaj szczegóły!

Multimedia

"Drogi wolności" odcinek 1. w niedzielę, 2.09.2018 o godz. 20:10 w TVP1! - sprawdź program tv

W ostatnich dniach lipca 1914 roku na usta całego Krakowa ciśnie się jedno słowo wojna. Ignacy Biernacki (Adam Cywka), właściciel wydawnictwa Panorama i fotograf w jednej osobie, cieszy się z zamówienia na druk urzędowych afiszy z magistratu. Jest przekonany, że nieźle się na tym dorobi. Pozorny spokój jego rodziny przerywa zniknięcie psa. Na naszych oczach Biernacki wpada w sidła mężczyzny, któremu ćwierć wieku wcześniej uwiódł żonę. Interesy, jakie chciał zrobić dzięki wybuchowi wojny, okażą się mrzonką.

Na planie nowego serialu historycznego TVP1 w Lublinie. Kiedy premiera? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W 1. odcinku serialu "Drogi wolności" z krakowskich Oleandrów wyruszają pierwsze oddziały legionistów, a wśród nich Jerzyk Raczek (Damian Kret), syn piekarza i gosposi Biernackich (Maria Maj). W młodym chłopaku zadurzona jest Lala (Julia Rosnowska), najmłodsza córka Ignacego. Jej siostrze Maryni (Paulina Gałązka) wpada w oko w czasie zbiórki pieniędzy na wojsko polskie przystojny Szymon Hasefer (Adrian Zaremba). Najstarsza z sióstr, Alina (Katarzyna Zawadzka) kulejąca i nadrabiająca kompleksy inteligencją z sentymentem przygląda się starszemu dżentelmenowi, któremu daje lekcje języka polskiego. Nie domyśla się prawdziwego powodu przyjazdu schorowanego Austriaka do Krakowa. Przy dźwiękach toastów za przyszłość wznoszonych na przyjęciu urodzinowym stary świat zmierza ku katastrofie. Nie przeczuwają jej ani żona Ignacego, zaglądająca do kieliszka Anna (Bernadetta Machała - Krzemińska), ani jego siostra, właścicielka apteki i stara panna Janina (Iza Kuna).

Tajemnica rodziny Biernackich po latach odbija się dramatycznym echem, choć Emilia (Anna Polony) matka Ignacego zrobiłaby wszystko, by temu zapobiec. Zrobiłaby jeszcze więcej, by namówić Ignacego do uwiecznienia na fotografii prawdziwych mężczyzn żołnierzy zgrupowanych na Oleandrach pod wodzą Piłsudskiego. Jej życzenia nigdy się jednak nie spełnią.

Alina, Marynia i Lala - kim są bohaterki nowego serialu historycznego TVP? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Madzia (gość)

  A kiedy będzie kara sevda - wieczna miłość??

  12.07.2018 08:43
 • mmmm (gość)

  nudy

  11.07.2018 10:26
 • Julka (gość)

  Czekam na ten serial, i mam nadzieję, że będzie bardziej wiarygodny niż "Wojenne dziewczyny" - oglądanie zakończyłam na trzecim odcinku..To mniej więcej ten sam czas akcji , co w tureckim serialu "Zraniona miłość".

  11.07.2018 09:53
 • fanka (gość)

  A będzie na vod tvp jak by ktoś zapomniał w tv oglądnąć

  11.07.2018 08:33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×