"Drogi wolności" odcinek 3. Siostry Biernackie mają problem z własną gazetą. Lala znika! [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]

Przed nami 3. odcinek serialu "Drogi wolności". Siostry Biernackie postanowiły ruszyć z własną gazetą, ale bardzo trudno będzie im rozkręcić biznes... W dodatku nie wszystkim spodoba się ich nowa działalność, co może oznaczać kłopoty. Sprawdźcie, co wydarzy się w 3. odcinku serialu "Drogi wolności".

Multimedia

"DROGI WOLNOŚCI" ODCINEK 3 W NIEDZIELĘ, 16 WRZEŚNIA, O GODZINIE 20:10 NA ANTENIE TVP1

Koniec października 1918 roku. Na starym strychu krakowskiej kamienicy działa już redakcja tygodnika Iskra. Jego redaktor naczelna, Alina (Katarzyna Zawadzka), wystaje na korytarzach magistratu, próbując znaleźć dojście do posła Wincentego Witosa, przewodniczącego Komisji Likwidacyjnej.

Początki nie są dla niej łatwe, a rozdawany próbny numer nie znajduje wielu zwolenników. Na Alinę zwraca jednak uwagę korespondent Rudolf Katzner, mający słabość do młodych kobiet parających się piórem.

Alina, Marynia i Lala - kim są bohaterki nowego serialu historycznego TVP? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Gazeta od początku boryka się z wieloma kłopotami. Właściciel papierni, Karol Doster, z dnia na dzień zrywa zamówienie. Nowe kobiece pismo jest też nie w smak wydawcy Ilustrowanego Kuriera Codziennego, Henrykowi Dembińskiemu.

Jakby tego było mało, znika najmłodsza z sióstr, Lala (Julia Rosnowska). Gdy wydaje się, że katastrofa jest bliska, Kraków jako jedno z pierwszych miast wyzwala się spod władzy zaborcy. Przychodzi też nieoczekiwana pomoc. 11 listopada ukazuje się pierwszy numer Iskry.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×