Drugi sezon serialu "Broadchurch" od 16 sierpnia w Ale kino+

Trzymający w napięciu i urzekający zdjęciami oraz grą aktorską serial kryminalny "Broadchurch" powraca z drugim sezonem. Co wydarzy się w nowych odcinkach?

Multimedia

Jak potoczą się losy mieszkańców miasteczka, którzy próbują otrząsnąć się po zabójstwie Danny’ego? Czy zabójcę spotka sprawiedliwa kara? Ale kino+ zaprasza na serial, który stał się telewizyjną sensacją ostatnich lat. "Broadchurch" oprócz znakomitych recenzji i uwielbienia widzów, zdobył szereg prestiżowych wyróżnień m.in. Nagrodę BAFTA 2014 w trzech kategoriach, w tym za najlepszy serial dramatyczny.

Detektywi Ellie Miller (Olivia Colman) i Alec Hardy (David Tennant) zauważają coraz więcej luk w sprawie z Sandbrook. Co robił Ricky w noc zabójstwa jego córki? Czy Claire (Eve Myles) dała fałszywe alibi swojemu mężowi Lee (James D’Arcy)? Jaki związek z wydarzeniami ma firma Thorp Agriservices? Co naprawdę wydarzyło się podczas tamtej tragicznej nocy? Równolegle toczy się proces zabójcy Danny’ego. Przed sędzią i ławą przysięgłych zeznaje Susan – czy zaszkodzi czy tez pomoże oskarżeniu?

"BROAD CHURCH" CZYLI TRAFNIE NASZKICOWANE LUDZKIE CHARAKTERY ORAZ NIEPRZEWIDZIANE ZWROTY AKCJI [RECENZJA]

"Broadchurch" to jedna z najgłośniejszych produkcji kryminalnych ostatnich lat. Serial zdobył szereg nagród i wyróżnień, wśród nich Nagrodę BAFTA 2014 w trzech kategoriach: za najlepszy serial dramatyczny, najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską dla Olivii Colman i najlepszą drugoplanową rolę męską dla Davida Bradleya (znany m.in. z roli Argusa Filcha z serii o "Harrym Potterze" czy Waldera Freya z "Gry o tron"). Olivia Colman była również nominowana za swoją rolę do nagrody Emmy. Za siebie mówią też liczby: koniec pierwszego sezonu zgromadził w Wielkiej Brytanii przed telewizorami prawie 9 milionów widzów.

Serial nawiązuje do najlepszych tradycji kryminału, gdzie wszyscy są podejrzani o popełnienie zbrodni. Podobno aktorzy przyjmując role nie wiedzieli do końca, kto jest zabójcą – każdy więc grał ze świadomością, że to właśnie jego postać mogła popełnić zbrodnię. "Broadchurch" to również świetnie nakreślony portret psychologiczny małej społeczności, która staje w obliczu tragedii, jaką jest morderstwo dziecka. Realizatorzy w subtelny sposób oddają silne i niezwykle trudne emocje, jakie targają pogrążoną w żałobie rodziną, która nie tylko musi stawić czoła śmierci dziecka, ale również medialnej burzy, jaka rozpętała się wokół tragedii, i niełatwemu śledztwu.

W drugim sezonie - który Ale kino+ pokaże wkrótce po amerykańskiej premierze - rewelacyjną kreację stworzyła legenda kina Charlotte Rampling ("Nocny portier", "Pod piaskiem", "Basen"). Premiera dwóch pierwszych odcinków 2. sezonu "Broadchurch" w niedzielę, 16 sierpnia o godz. 20:10 na Ale kino+.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×