"Dwóch papieży". Anthony Hopkins jako papież Benedykt w nowej produkcji Netflixa. Zobacz pierwsze zdjęcia!

We wtorek, 23 lipca Netflix ogłosił nową produkcję pt. "Dwóch papieży". W filmie inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami Anthony Hopkins wcieli się w postać papieża Benedykta,a Jonathan Pryce wystąp jako kardynał Bergoglio. Sprawdźcie szczegóły!

Multimedia

"Dwóch papieży" - o czym jest serial?

"Dwóch papieży" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Nominowani do Oscarów reżyser „Miasta Boga” Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCarten przeniosą tym razem na ekran opowieść odsłaniającą kulisy najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat.

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Rafał Zawierucha i tłum gwiazd premierze nowego filmu Quentina Tarantino! Zobacz więcej

Światowa premiera filmu "Dwóch papieży" odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto we wrześniu. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do biblioteki Netflixa. Spekuluje się, że "Dwóch papieży" pójdzie w ślady "Romy" i weźmie udział oscarowym wyścigu.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×