"Dynastia Tudorów" odcinek 1. sezon 2. Henryk rozkazuje usunąć Katarzynę z dworu! Co z nią będzie? [STRESZCZENIE ODCINKA]

"Wszystko jest piękne" - tak zatytułowany jest odcinek rozpoczynający kolejny sezon historycznej opowieści o układach, morderstwach i namiętności, które doprowadzą do zmian w XVI-wiecznej Anglii. Na początku drugiej serii trwa wojna religijna a Henryk podejmuje poważne działania co do swojej małżonki... Sprawdź, co jeszcze wydarzy się w 1. odcinku 2. sezonu serialu "Dynastia Tudorów".

Multimedia

"Dynastia Tudorów" odcinek 1. Sezon 2. - w piątek, 12 lutego 2021, o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama

"Dynastia Tudorów" to fabularny serial historyczny o władzy i kolejnych małżeństwach króla Henryka VIII. W drugim sezonie Henryk VIII, nadal starając się o anulowanie małżeństwa z Katarzyną Aragońską, ogłasza się... głową Kościoła w Anglii.

Trzy premiery: "Panna Marple", "Biała Królowa", "Projekt Manhattan" w TV! Sprawdź, co jeszcze!Zobacz więcej

Co się stanie w 1. odcinku drugiego sezonu "Dynastii Tudorów"?

Anglia pogrąża się w wojnie religijnej. Król Henryk VIII jest skłonny uwolnić się spod władzy papieża, aby rozwieść się z królową Katarzyną i poślubić Annę Boleyn. Tomasz Cromwell i sir Thomas Boleyn łączą siły, aby przekonać biskupów do uznania zwierzchnictwa Henryka jako głowy kościoła. Biskupi zgadzają się na to. Henryk zaczyna myśleć, iż może bez problemów zrealizować plany. Rozkazuje usunąć Katarzynę z dworu. Wysyła Brandona i Cromwella, aby przekonali żonę do zaprzestania pełnienia obowiązków królewskiej małżonki.

Zobacz galerię

"Dynastia Tudorów" - o serialu

Opowieść o politycznych układach, morderstwach i namiętności, która doprowadziła do religijnego przewrotu w Anglii. Akcja rozgrywa się w XVI-wiecznej Anglii, na dworze króla Henryka VIII - władcy, która ma wszystko oprócz jednego - męskiego potomka. Szarą eminencją jest sprytny kardynał Wolsey, nakłaniający Henryka do politycznych decyzji, które przysporzą mu wrogów. Na dworze monarchy każdy knuje intrygi, spiskuje i zawiera sojusze, by osiągnąć swój cel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×