"Dynastia Tudorów" odcinek 3, sezon 3. Każda osoba, która nie złoży przysięgi zostanie stracona [STRESZCZENIE ODCINKA]

"Dynastia Tudorów" to fabularny serial historyczny o władzy i kolejnych małżeństwach króla Henryka VIII. W trzecim sezonie relacje pomiędzy Kościołem katolickim a królem Henrykiem VIII pogorszą się. Król poślubi Jane Seymour oraz Annę z Kleve, ale przeciw niemu wybuchnie powstanie pod przywództwem Roberta Askego. Król poślubi później... Katarzynę Howard. Co jeszcze wydarzy się w kolejnym sezonie, pełnym emocjonujących zwrotów akcji serialu?

Multimedia

"Dynastia Tudorów" odcinek 3, sezon 3 - w piątek o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama

#Co się stanie w 3. odcinku trzeciego sezonu "Dynastii Tudorów"? Księżniczka Maria przybywa na dwór w towarzystwie swojej młodszej siostry, Elżbiety. Król jest zaskoczony jej widokiem, ale cieszy się, że może spędzić Boże Narodzenie w otoczeniu dzieci. Robert Aske zostaje wezwany na audiencję do króla. Widok monarchy bardzo go jednak deprymuje i onieśmiela.

4. sezon przygód odważnych kobiet detektywek. Co się wydarzy?Zobacz więcej

Henryk szykuje się do wyjazdu do Yorku. Poucza Karola Brandona, że wszyscy uczestnicy powstania - łącznie z arystokracją - muszą przyznać się do zdrady stanu, wyrzec się katolicyzmu, przysiąc lojalność Koronie i wesprzeć Reformację. Każda osoba, która nie złoży przysięgi zostanie postawiona przed sądem i stracona. W konsekwencji kilkudziesięciu powstańców, którzy odmówili złożenia przysięgi królowi, zostaje powieszonych. Królowa Jane informuje Henryka, że jest przy nadziei. Król nie posiada się z radości. Pomimo obiecanej nietykalności, do Tower trafiają Aske i Darcy, gdzie przesłuchuje ich nieprzejednany Cromwell. Król cieszy się, że powstanie Pielgrzymów zostało w końcu stłumione.

Zobacz galerię

"Dynastia Tudorów" - o serialu

Opowieść o politycznych układach, morderstwach i namiętności, która doprowadziła do religijnego przewrotu w Anglii. Akcja rozgrywa się w XVI-wiecznej Anglii, na dworze króla Henryka VIII - władcy, która ma wszystko oprócz jednego - męskiego potomka. Szarą eminencją jest sprytny kardynał Wolsey, nakłaniający Henryka do politycznych decyzji, które przysporzą mu wrogów. Na dworze monarchy każdy knuje intrygi, spiskuje i zawiera sojusze, by osiągnąć swój cel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×