"Dynastia Tudorów" odcinek 5, sezon 3. Henryk wycofuje się z życia publicznego. W kraju narasta chaos [STRESZCZENIE ODCINKA]

"Dynastia Tudorów" to fabularny serial historyczny o władzy i kolejnych małżeństwach króla Henryka VIII. W trzecim sezonie relacje pomiędzy Kościołem katolickim a królem Henrykiem VIII pogorszą się. Król poślubi Jane Seymour oraz Annę z Kleve, ale przeciw niemu wybuchnie powstanie pod przywództwem Roberta Askego. Król poślubi później... Katarzynę Howard. Co jeszcze wydarzy się w kolejnym sezonie, pełnym emocjonujących zwrotów akcji serialu?

Multimedia

#"Dynastia Tudorów" odcinek 5, sezon 3 - piątek, 2.04, godz. 21:30 na kanale Epic Drama

#Co się stanie w 5. odcinku trzeciego sezonu "Dynastii Tudorów"? Księżniczka Maria razem z kilkoma dwórkami lady Jane opiekują się królewskim synem, Edwardem. Henryk wycofuje się z życia publicznego. W kraju narasta chaos. Zostaje zastrzelony parlamentarzysta, sir Robert Packington, który był przyjacielem Cromwella. Niebawem dochodzi do kolejnych zamachów. Król spotyka się z biskupem Gardinerem. Biskupi pracują nad doktryną Kościoła anglikańskiego. Henryk zamierza sam opracować sześć prawd leżących u podstaw nowego Kościoła.

4. sezon przygód odważnych kobiet detektywek. Co się wydarzy?Zobacz więcej

Zobacz galerię

"Dynastia Tudorów" - o serialu

Opowieść o politycznych układach, morderstwach i namiętności, która doprowadziła do religijnego przewrotu w Anglii. Akcja rozgrywa się w XVI-wiecznej Anglii, na dworze króla Henryka VIII - władcy, która ma wszystko oprócz jednego - męskiego potomka. Szarą eminencją jest sprytny kardynał Wolsey, nakłaniający Henryka do politycznych decyzji, które przysporzą mu wrogów. Na dworze monarchy każdy knuje intrygi, spiskuje i zawiera sojusze, by osiągnąć swój cel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×