"Dynastia Tudorów" odcinek 9, sezon 2. Boleyn ma świadomość, że władza zaczyna wymykać mu się z rąk [STRESZCZENIE ODCINKA]

"Dynastia Tudorów" to fabularny serial historyczny o władzy i kolejnych małżeństwach króla Henryka VIII. W drugim sezonie Henryk VIII, nadal starając się o anulowanie małżeństwa z Katarzyną Aragońską, ogłasza się... głową Kościoła w Anglii. Co jeszcze wydarzy się w pełnym emocjonujących zwrotów akcji serialu?

Multimedia

"Dynastia Tudorów" odcinek 9. Sezon 2. - w piątek o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama

#Co się stanie w 9. odcinku drugiego sezonu "Dynastii Tudorów"? Henryk wysyła Cromwella jako posłańca do Edwarda Seymoura by oświadczyć mu, iż będzie oficjalnie adorować jego siostrę, Jane. Anna błaga francuskiego ambasadora, aby ten przekonał króla Franciszka do uznania Elżbiety za prawowitą następczynię Henryka. Cromwell podejmuje działania, aby rozwiązać wszystkie działające w Anglii zakony i skonfiskować ich majątki na rzecz króla. Anna znajduje pukiel włosów, które Henryk posłał Lady Jane.

Premiera niezwykłego serialu z fantastyczną muzyką i scenografiąZobacz więcej

Ten oczywisty dowód zdrady wywołuje u niej napad zazdrości. Królowa ostrzega Cromwella, aby nie przekraczał granicy w walce z kościołem katolickim. Boleyn ostrzega Annę, aby nie naciskała na sojusz z Francją, bo uważa, iż powinna wykorzystać swoje wpływy, aby poprawić stosunki angielskiej korony z cesarzem Niemiec. Boleyn ma świadomość, że władza zaczyna wymykać mu się z rąk. Zwraca się więc do Chapuysa z prośbą o stawiennictwo w swojej sprawie.

Zobacz galerię

W międzyczasie, Anna ostro atakuje francuskiego ambasadora. Kiedy Henryk udziela mu audiencji, Chapuys wyjawia jaka jest cena cesarskiego wsparcia. Maria ma zostać prawowitą następczynią tronu, a angielski monarcha ma wesprzeć cesarza Niemiec podczas wojny z Francją.

"Dynastia Tudorów" - o serialu

Opowieść o politycznych układach, morderstwach i namiętności, która doprowadziła do religijnego przewrotu w Anglii. Akcja rozgrywa się w XVI-wiecznej Anglii, na dworze króla Henryka VIII - władcy, która ma wszystko oprócz jednego - męskiego potomka. Szarą eminencją jest sprytny kardynał Wolsey, nakłaniający Henryka do politycznych decyzji, które przysporzą mu wrogów. Na dworze monarchy każdy knuje intrygi, spiskuje i zawiera sojusze, by osiągnąć swój cel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×