"Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Krzysztof Kwiatkowski: "Jestem za tym, żeby powstawało więcej filmów o Dywizjonie 303" [WIDEO+ZDJĘCIA]

W kinach właśnie zadebiutował film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", który opowiada o polskich lotnikach walczących w Bitwie o Anglię podczas II Wojny Światowej. Jedną z gwiazd produkcji jest Krzysztof Kwiatkowski, który opowiedział nam o filmie.

Multimedia

"DYWIZJON 303" - KRZYSZTOF KWIATKOWSKI O FILMIE

Krzysztof Kwiatkowski w filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" wciela się w postać Mirosław Fericia, jednego z lotników Dywizjonu 303. Młody aktor opowiedział nam o produkcji:

Inspiracją dla tego filmu była książka Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303", ale oprócz wydarzeń zawartych w książce, twórcy filmu sięgali do dzienników Mirosława Fericia, jednego z pilotów Dywizjonu 303. (...) Pojawia się wątek romansowy, który jest jednym z głównych oraz oczywiście mamy wątek polskich pilotów Dywizjonu 303 i tego, jak zmagali się ze swoim pobytem w Wielkiej Brytanii.

"303. Bitwa o Anglię". Opowieść o męstwie, bohaterstwie, absurdzie wojny i dziejowej podłościZobacz więcej

Jako, że w niedawno na ekranach film pojawił się konkurencyjny film o polskich lotnikach - "303. Bitwa o Anglię", to nie mogliśmy nie poruszyć również tego tematu:

Mamy nie tylko "Dywizjon 303" film polski, ale także brytyjski, czyli w ogóle dwie różne perspektywy. Jestem bardzo szczęśliwy, że powstały dwa filmy i to, że powstały w zasadzie w jednym czasie, to jedno nie przeszkadza drugiemu. Jestem za tym, żeby powstawało więcej filmów o Dywizjonie 303 - zdradził nam Krzysztof Kwiatkowski.

Kusząca Edyta Górniak i poważna Julia Wieniawa na uroczystej premierze filmu! [GALERIA]Zobacz więcej

Polska znajduje się pod niemiecką i radziecką okupacją. Grupa polskich pilotów zrobi wszystko, aby walczyć z wrogiem ojczyzny. Przez Rumunię i Francję przedostają się do Wielkiej Brytanii, gdzie tworzą 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Dywizjon, który odmieni oblicze wojny. Dowódcą jednostki zostaje Witold „Kobra” Urbanowicz (Piotr Adamczyk), a jego najbardziej barwnym podopiecznym okazuje się Jan „Donald” Zumbach (Maciej Zakościelny). Za reżyserię filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" odpowiada Denis Delic.

Sprawdźcie, co jeszcze powiedział nam Krzysztof Kwiatkowski!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×