"Dywizjon 303". Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk w rolach głównych [ZDJĘCIA]

W Drwalewie pod Warszawą rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Dywizjon 303" na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Całość wyreżyseruje Wiesław Saniewski, a główne role zagrają Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk.

Multimedia

Ruszyły zdjecia do filmu o polskich lotnikach biorących udział w bitwie o Anglię. Ekranizacja "Dywizjonu 303" - książki Arkadego Fiedlera, będzie powstawała m.in. w Szkole Orląt w Dęblinie i w Norfolk.

CZYTAJ TAKŻE:

"PO PROSTU PRZYJAŹŃ". MACIEJ ZAKOŚCIELNY I PIOTR STRAMOWSKI W NOWEJ POLSKIEJ KOMEDII [ZDJĘCIA]
"JESTEM MORDERCĄ". PIOTR ADAMCZYK W NOWYM FILMIE AUTORA "CHCE SIĘ ŻYĆ" [ZDJECIA]

Dywizjon 303 (1940-1946) był jedną z najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich w czasie II wojny światowej. Podczas bitwy o Wielką Brytanię zestrzelił 110 niemieckich samolotów. W fil mie wgłównych rolach zobaczymy Macieja Zakościelnego, który wciela się w pilota Jana Zumbacha, i Piotra Adamczyka jako dowódca Witold Urbanowicz. Wciąż trwają rozmowy z aktorami z Wielkiej Brytanii, którzy także mogliby zagrać w filmie.

Praca na planie filmowym ma potrwać do marca przyszłego roku. Budżet "Dywizjonu 303" to 14 mln zł. Planowane jest, że na 110 minut filmu około 30 minut stanowić będą walki powietrzne, wygenerowane komputerowo. Realizowany w koprodukcji polsko-brytyjskiej film w wersji polskiej i angielskiej ma mieć premierę w Warszawie i Londynie jesienią 2017 roku. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Komentarze

Skomentuj
  • as (gość)

    Po samych aktorach wiadomo że nie będzie widowiska .

    02.09.2016 00:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×