"Dziady". Teatr Wierszalin z Supraśla z premierą "Dziadów" na antenie TVP Kultura! Kiedy emisja?

We wtorek, 17 listopada o godz. 20:00 TVP Kultura zaprasza na pierwszą część spektaklu Teatru Telewizji "Dziady. Noc pierwsza", w reżyserii Piotra Tomaszuka i wystawionego na scenie Teatru Wierszalin z Supraśla.

Multimedia

"Dziady. Noc pierwsza" -premiera we wtorek, 17 listopada, o godzinie 20:00 na antenie TVP Kultura

Wielka gratka dla wielbicieli "Dziadów". Widzowie TVP Kultura obejrzą niezwykłą inscenizację cz. IV i cz. II "Dziadów", jednego z najsłynniejszych polskich dramatów autorstwa Adama Mickiewicza. W kolejny wtorek, 24 listopada widzowie TVP Kultura zobaczą "Dziady. Noc drugą" koncentrującą się na III części dramatu.

"Ni z tego, ni z owego". Józef Piłsudski i Roman Dmowski rywalizują o władzę i... kobietę! Oceniamy nowy spektakl Teatru TelewizjiZobacz więcej

"Dziady. Noc pierwsza" i "Dziady. Noc druga" to psychologiczna, emocjonująca konfrontacja serca i rozumu dwóch bohaterów – romantyka Gustawa i racjonalnego Księdza. Interpretacja dramatu wystawionego na deskach Teatru Wierszalin została zrealizowana zgodnie z antyczną zasadą trzech jedności - miejsca, czasu i akcji. Inscenizacja ma jednak współczesny i aktualny charakter.

OGLĄDAJ spektakle Teatru TV ONLINE w TVP VOD

W przedstawieniu Teatru Telewizji wystąpią rewelacyjni aktorzy: Rafał Gąsowski, Dariusz Matys, Katarzyna Wolak, Monika Kwiatkowska, Mateusz Stasiulewicz, Magdalena Dąbrowska, a w roli Guślarza zobaczymy reżysera widowiska – Piotra Tomaszuka. Za scenografię spektaklu odpowiada Mateusz Kasprzak, a za oprawę muzyczną Jacek Hałas.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×