Dzieci gorszego boga - film, recenzja, opinie, ocena

Historia niezwykłego uczucia między zbuntowaną głuchoniemą dziewczyną a nauczycielem w szkole dla niesłyszących. Ona pragnie pełnoprawnego miejsca w społeczeństwie, on uczy się prawdziwie kochać.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Melodramat Randy Haines stał się głośny z powodu Oscara przyznanego głuchoniemej aktorce Marlee Matlin, odtwórczyni głównej roli. Matlin świetnie zagrała Sarę, dziewczynę domagającą się poszanowania dla jej wewnętrznej wolności, której daje wyraz, nie ułatwiając sobie kontaktów ze słyszącym światem.

Ale i William Hurt wypadł przekonująco w roli bohatera pozornie krystalicznego. James, odnoszący sukcesy nauczyciel głuchoniemych, jest dobrym człowiekiem, szczerze zakochanym w Sarze i mającym wobec niej czyste intencje. A jednak nie rozumie jej i ją rani, bo znajomość języka migowego nie wystarcza, by wniknąć w psychikę osoby niesłyszącej, zwłaszcza takiej jak Sara, mocno doświadczonej przez życie.

Szkoda, że film, opowiadając w ślad za sztuką Marka Medoffa o szorstkim związku ludzi z dwóch światów, nie potrafił całkowicie uwolnić się od hollywoodzkiego sentymentalizmu.

Andrzej Bukowiecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV ====

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×