„Dzieci królowej Wiktorii” - sekrety rodziny królewskiej od 15 czerwca w Planete+

Despotka, opętana żądzą kontroli a jednocześnie jedna z najwybitniejszych monarchiń świata. Planete+ sprawdza, jak wygląda dorastanie w cieniu bardzo stanowczych rodziców. „Dzieci królowej Wiktorii” - premiery trzech odcinków serii w poniedziałki, od 15 czerwca o 22:00.

Multimedia

Królowa Wiktoria była najdłużej rządzącym monarchą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Na tron wstąpiła w 1837 r. i rządziła nieprzerwanie przez 63 lata. Wraz z małżonkiem, księciem Albertem doczekała się dziewięciorga dzieci. Oboje założyli, że ich potomstwo wzmocni pozycję monarchii i przyczyni się do popularyzowania obrazu szczęśliwej rodziny, a tym samym utrwali więź z poddanymi. Cel ten osiągali za pomocą radykalnych metod wychowawczych: stałej kontroli, żelaznej dyscypliny a nawet chłosty, co powodowało liczne starcia między dziećmi a despotyczną matką.

Pierwszy odcinek serii jest poświęcony historii Wiktorii i Alberta. Ich związek był namiętny, a życie za zamkniętymi drzwiami pałacu przypominało czasem pełne emocji pole bitwy. Wiktoria była zapatrzona w męża i traktowała go jak wzór do naśladowania.

Druga część traktuje o skomplikowanych i burzliwych relacjach Wiktorii z pięcioma córkami. Śmierć Alberta wzmocniła jej ciemną stronę charakteru – stała się jeszcze bardziej dominująca i władcza w stosunku do dzieci. Księżniczki przez całe życie starały się uwolnić od despotycznej matki.

Ostatnia odsłona opowiada o synach Wiktorii i Alberta. Przytłaczająca żałoba po Albercie zdominowała życie rodziny. Wiktoria obwiniała synów o śmierć męża i nie ukrywała tego, obciążając chłopców wyrzutami sumienia. Edward dorastał, wiedząc, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom matki. A jednak gdy zasiadł na tronie, od razu zjednał sobie sympatię poddanych i zbudował podstawy monarchii Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

Królowa Wiktoria miała aż czterdzieścioro dwoje wnucząt. Krew brytyjskiej korony płynie więc w żyłach wielu współczesnych europejskich monarchów, między innymi króla Norwegii Haralda V, Karola XVI Gustawa - króla Szwecji, królowej Danii Małgorzaty II i Jana Karola I – króla Hiszpanii. Wszystkie odcinki serii „Dzieci królowej Wiktorii” zostały wzbogacone licznymi materiałami archiwalnymi, w tym listami, pamiętnikami, dziennikami i zdjęciami Wiktorii, Alberta i ich potomstwa.

PREMIERY SERII „Dzieci królowej Wiktorii” PONIEDZIAŁKI, O 22:00

15 czerwca, godz. 22:00 „Dzieci królowej Wiktorii odc. 1: Przemyślne plany” 22 czerwca, godz. 22:00 „Dzieci królowej Wiktorii odc. 2: Domowa despotka” 29 czerwca, godz. 22:00 „Dzieci królowej Wiktorii odc. 3: Księciem być”

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×