"Dzień Dobry TVN". Anna Puślecka walczy o refundację leku na raka piersi. Z jakim skutkiem?

Chora na raka dziennikarka Anna Puślecka walczy o refundację kluczowego w leczeniu nowotworu leku. Opowiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN". Jak teraz się czuje?

Multimedia

Anna Puślecka walczy o refundację leku na raka piersi. Z dziennikarką i ekspertką mody rozmawiała Agnieszka Jastrzębska. Jaka była jej reakcja, gdy dowiedziała się, że jest chora? – Strach, przerażenie, płacz – zdradziła Puślecka. – Trwało to krótko, powiedziałam sobie, że ja tak nie mogę funkcjonować, to ja zdecyduję jak chcę przejść leczenie i chorobę, a nie choroba będzie decydowała za mnie – zaznaczyła.

Lipińska, Węgrowska i Bomba z "Gogglebox. Przed telewizorem" wyśmiały swoje stare zdjęcia!Zobacz więcej

Apel dziennikarski został skierowany do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Lek, o który chodzi jest w stanie przedłużyć życie chorym na raka. Jest on bezpłatny w całej Unii Europejskiej, z wyjątkiem Polski. Po opublikowaniu postu przez Puślecką, Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, że prace nad objęciem refundacją leku są finalizowane.

Anna Puślecka - kim jest?

Anna Puślecka zaczynała swoją dziennikarską karierę w 1996 roku w TVP. W latach 2004-2012 pracowała w TVN. Prowadziła program o modzie "Musisz to mieć" w TVN Style oraz przygotowywała materiały dla "Dzień Dobry TVN". W 2014 roku zaczęła prowadzić blog o modzie DYKF - Do You Know Fashion. Współpracowała z wieloma magazynami modowymi m.in. "Harper's Bazaar" czy "Fashion Magazine".

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×