Dzień nauczyciela 2021. Polskie gwiazdy, które mają wykształcenie pedagogiczne. Mogli zostać nauczycielami, a trafili do show-biznesu!

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Wśród polskich gwiazd i celebrytów nie brakuje osób z pedagogicznym wykształceniem. Kto mógłby uczyć w szkole? W galerii prezentujemy nazwiska osób, które mogły zostać nauczycielami, a trafiły do show-biznesu!

Multimedia

Dziś Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów

Dzień Edukacji Narodowej jest corocznym świętem, obchodzonym 14 października. Potocznie nazywamy go Dniem Nauczyciela. Nauczyciele odgrywają kluczową rolę w życiu dzieci. Dlatego warto tego dnia wyrazić im szczególną wdzięczność.

Choć nie skończyli studiów aktorskich, udało im się zaistnieć! Oto najbardziej znani polscy aktorzy niezawodowiZobacz więcej

Gwiazdy, które z wykształcenia są nauczycielami

Wiedzieliście, że wiele polskich gwiazd i celebrytów ma pedagogiczne wykształcenie? Tomasz Kammel może pochwalić się tytułem magistra germanistyki, który zdobył w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie, bo już na studiach związał się z radiem, a następnie rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej. Anna Popek również zdobyła wykształcenie pedagogiczne. Podobnie, jak Dorota Gardias i gwiazda jubileuszowej edycji "Top Model" - Marianna Schreiber.

W polskim show-biznesie jest też mnóstwo osób, które zanim stały się sławne, pracowały przez pewien czas jako nauczyciele. O kim mowa? Sprawdź w galerii listę gwiazd i celebrytów, którzy mają pedagogiczne wykształcenie.

Zobacz galerię

Źródło: x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Gabi (gość)

    Historia, polonistyka i germanistyka nie są kierunkami pedagogicznymi. Skąd taki pomysł? Zeby uczyć w szkole trzeba zrobić specjalizację nauczycielska. Studia pedagogiczne to oddzielny kierunek: pedagogika wczesnoszkolna, opiekuńcza itp. Może kończąc na uczelni pedagogicznej ma się te specjalizacje "z urzędu", ale mgr z historii na UW nie oznacza jest się nauczycielem.

    14.10.2021 14:45

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×