Dzień Ojca. Nie tylko Karol Strasburger zdecydował się na późne ojcostwo! Kto jeszcze? Znani ojcowie w galerii zdjęć!

Lepiej zostać ojcem - czy też matką - gdy się naprawdę tego pragnie. Do świadomego i odpowiedzialnego ojcostwa trzeba dojrzeć. Późni tatowie mogą nie mieć tyle energii, co młodsi od nich ojcowie - są wyjątki! - ale nadrabiają te braki oddaniem i miłością.

Multimedia

Karol Strasburger, Marek Kondrat, Apoloniusz Tajner, Kazimierz Kutz i Ryszard Rynkowski są późnymi ojcami

Rekordzistą polskiego showbiznesu jest Karol Strasburger. Po śmierci ukochanej żony Ireny długo dochodził do siebie, aż sześć lat później zdecydował się na związek małżeński z młodszą o 37 lat Małgorzatą Weremczuk. Jesienią 2019 roku urodziła się im Laura, która od razu stała się córeczką tatusia. Aktor przyznał, że dziewczynka jest spełnieniem marzeń. Z różnych powodów nie został tatą wcześniej i nie miał wielu kontaktów z małymi dziećmi.

Karol Strasburger odsłania kulisy życia prywatnego. Los się znowu do niego uśmiechnął! Zobacz więcej

Kiedy tak małe dziecko żegna mnie, machając łapką, i mówi "pa, pa", a potem na przywitanie rzuca mi się na szyję, to nie da się opisać tego, co czuję. Coś takiego warte jest wszystkiego - powiedział Strasburger w rozmowie z tygodnikiem "Świat i ludzie".

Marek Kondrat miał już doświadczenie w byciu ojcem, kiedy w 2018 roku został tatą Helenki. Jej mamą jest młodsza o 38 lat Antonina, córka Grzegorza Turnaua. Poniżej post aktora na jego profilu facebookowym. Na zdjęciu widzimy spacerujących tatę i córkę. Fotografia została wykonana na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca, dokąd wyprowadzili się Kondratowie.

Marek Kondrat pochwalił się swoją 2-letnią córką! Fani zachwyceni!Zobacz więcej

Marek Kondrat przyznał w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym", że przez całe życie marzył o córeczce. Cieszy się, że Helenka oszczędza jego siły podczas zabaw:

Fizycznie nie jestem w stanie nadążyć nad jej pomysłowością. Ma więcej niż dwa latka w tej chwili, więc pomysły przychodzą co chwilę! Kiedy układamy jakąś układankę, w której jest bardzo biegła, (...) to po paru obrazkach ją to już nudzi i teraz trzeba poskakać, albo iść popływać czy porobić babki z piasku nad morzem. Okropnie lubię, kiedy wyciąga mnie na spacer i kiedy bieży do swoich ulubionych roślinek, bo też pasyjnie lubię je oglądać. (...) Mówimy o kwiatkach, które rosną, dotykamy lawendy i rozcieramy ją w dłoni, by poczuć zapach. Jej reakcje uwielbiam po prostu, bo te zmysły są dla mnie najpiękniejsze w życiu, najmniej wyimaginowane.

Apoloniusz Tajner i Izabela Podolec-Tajner pobrali się dwa lata temu. W tym roku ich syn Leopold kończy dwa lata. Zawodnik kombinacji norweskiej, trener i działacz sportowy, jako doświadczony tata, pomaga we wszystkim żonie, dla której synek jest pierwszym dzieckiem.

Apoloniusz Tajner z żoną Izabelą i małym synkiem w studiu. Jak odnajdują się w nowej roli?Zobacz więcej

Pojechałam do szpitala z wysokim ciśnieniem, a wróciłam z synem, także zaskoczenie, mimo wszystko, że wiedziałam, że przecież on będzie już niedługo z nami. Nie wiedziałam, że w ten dzień - stwierdziła Izabela Podolec-Tajner w programie "Dzień dobry" TVN.

Kazimierz Kutz nie żyje. Wybitny twórca filmowy i śląski senator miał 89 lat [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Najmłodsze, czwarte dziecko reżysera Kazimierza Kutza urodziło się, gdy miał 62 lata. Tymoteusz miał z ojcem bardzo silne relacje:

Z ojcem najbardziej łączyły mnie poranki. Budziliśmy się pierwsi. Rozmawialiśmy. Jechaliśmy na zakupy. Robiliśmy obiad. Każdy dzień wyglądał podobnie. Przepięknie przeklinał. Nie ograniczał się przy nas. To był jego piękny wdzięk. Nikogo to nie raziło. (…) Kazik, Kaziu… Zawsze mówiłem tak do ojca. Siostry mówią „tato”. Jako ostatnie dziecko może byłem trochę uprzywilejowany - powiedział dla Viva.pl.

W wieku 57 lat po raz drugi został ojcem piosenkarz Ryszard Rynkowski. Wokalista dał swemu synowi na imię... Ryszard. Gdy w 1978 roku urodziła się jego córka Marta, priorytetem dla Rynkowskiego była kariera. Po narodzinach syna to się zmieniło. W 2008 roku powiedział dla "Super Expressu", że po koncertach nie zostaje w hotelu, ale jedzie prosto do domu:

Odwożę syna do szkoły, wyjeżdżam i wracam w nocy, żeby następnego dnia znowu go odwieźć do szkoły.

Największe przeboje Ryszarda Rynkowskiego w programie! Komu poszło najlepiej?Zobacz więcej

Brawo tatowie!

Zobacz galerię

Źródło: WideoPortal/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×