"Dzień próby", czyli policjanci na granicy prawa [RECENZJA]

Jake Hoyt, młody policjant z Los Angeles, marzy o karierze w wydziale do walki z narkotykami. W ciągu jednego dnia będzie musiał przekonać charyzmatycznego zwierzchnika, że nadaje się do tej pracy.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Młody policjant Jake (Ethan Hawke) trafia na staż pod skrzydła doświadczonego Alonzo (Denzel Washington), który ma co prawda dość niekonwencjonalne podejście do służby, ale zarazem osiąga imponujące wyniki. Kolejne 24 godziny w życiu Jake’a będą niezwykłym doświadczeniem - otrze się o śmierć i dowie się, jak cienka jest granica między egzekwowaniem prawa a bezprawiem. Wchodząc coraz głębiej w świat, który rządzi się własnymi prawami, musi się zastanowić nad jasnymi dotąd i oczywistymi pojęciami, takimi jak: etyka zawodowa, sprawiedliwość, prawość, zbrodnia.

Jeden z najlepszych thrillerów ostatnich lat: mocny, trzymający w napięciu. Brawurowa kreacja Denzela Washingtona przyniosła mu Oscara, nie gorszy Ethan Hawke musiał zadowolić się jedynie nominacją. Film jest tez zarazem potwierdzeniem reżyserskiej klasy Antoine’a Fuqua, twórcy równie widowiskowych “Łez słońca" (2003), “Króla Artura" (2004) i “Wezwania" (2007).

Piotr Radecki

Film sensacyjny USA 2001, reż. Antoine Fuqua

"Dzień próby". Sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×