"Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę". Powstaje film sci-fi o totalitarnej Polsce! Dagmara Brodziak, Michał Krzywicki i Natalia Bednarska opowiadają o swojej produkcji [RELACJA Z PLANU]

Są filmy, na których premierę czeka się już od pierwszej zapowiedzi. Właśnie tak jest w przypadku filmu "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę", bowiem wiele wskazuje na to, że będzie to jedna z najciekawszych premier nadchodzących miesięcy w polskim kinie. Mieliśmy okazję pojawić się na planie produkcji, a Dagmara Brodziak i Michał Krzywicki opowiedzieli nam, czego spodziewać się po ich drugim pełnometrażowym obrazie.

Multimedia

Dagmara Brodziak i Michał Krzywicki to twórcy, którzy publiczności dali się już poznać filmem "Diversion End". Ten ambitny i zachwycający swoją wizualną stroną obraz był jednym z największych odkryć festiwalu filmowego Młodzi i Film 2017 i trzeba żałować, że nie trafił do ogólnopolskiej dystrybucji kinowej. Szczególnie, że na każdy z pokazów "Diversion End" bilety rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Jednak czujemy, że czas tego filmu jeszcze nadejdzie, bo mimo upływu lat, nie stracił nic ze swojej świeżości.

"Diversion End". Policjant, prostytutki i złodziej w jednym jadą wozieZobacz więcej

Teraz Dagmara Brodziak i Michał Krzywicki pracują nad swoim drugim pełnometrażowym filmem pt. "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę". Akcja filmu jest osadzona w niedalekiej przyszłości, a konkretnie w 2028 roku. Polska jest totalitarnym państwem, zbudowanym na niewolnictwie, które rządzi się swoimi prawami. Więźniowie są pozbawiani tożsamości za pomocą wysycenia w organizmie substancji o nazwie Vaxina. Substancja ta maksymalnie tłumi zmysły i kompletnie resetuje pamięć człowieka.

Brodziak i Krzywicki, którzy wspólnie napisali scenariusz, opowiadają historię zbiegłej więźniarki (Dagmara Brodziak), która dzięki przypadkowej ucieczce zaczyna odzyskiwać zmysły i odkrywać świat doznań na nowo. Ukrywając się, przed ścigającą ją okrutną policją, napotyka Szymona (Michał Krzywicki) - niedoszłego samobójcę, który pozornie nie mając już nic do stracenia decyduje się jej pomóc uciec z Polski do neutralnej Szwecji i odzyskać wolność.

Za reżyserię filmu odpowiada Michał Krzywicki, który jednocześnie wciela się w rolę Szymona. Dagmara Brodziak zagrała więźniarkę Blue. W obsadzie znaleźli się także Marek Kalita, Weronika Humaj, Marek Dyjak oraz Philippe Tłokiński. Za zdjęcia odpowiada Łukasz Suchocki, który był autorem zdjęć również w "Diversion End".

"Ostatni komers". Pierwszy joint, pierwsza miłość, pierwszy seks. Kapitalny debiut!Zobacz więcej

Film "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę" powstaje w ramach programu Produkcja Filmów Mikrobudżetowych PISF, a to oznacza, że swoją premierę będzie mieć podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Natalia Bednarska, będącą producentką filmu, tak mówi o pracy z mikrobudżetem:

To jest mikrobudżetowy film, ale zrobiony tak, jak prawdziwa, pełnometrażowa fabuła o dobrym budżecie.

Będąc na planie, nie mogliśmy nie zapytać, jak się robi polskie sci-fi! Natalia Bednarska powiedziała:

Nie jest to prosta sprawa, tym bardziej w budżecie mikrobudżetowym. Jest to ogromne wyzwanie dla mnie i naszych twórców, natomiast dzięki pełnemu zaufaniu ekipy do mnie to działa.

"Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę" intryguje już samym swoim pomysłem oraz punktem wyjścia. Michał Krzywicki, będący reżyserem i odtwórcą roli Szymona, tak mówi o swoim bohaterze:

Szymon to mężczyzna, który jest złamany. Ta cała naiwność, motywacja i energia zostały zduszone. Ostatnie, co przyszło mu do głowy, żeby jakoś mieć wpływ na ten świat i jeszcze połączyć to, co w środku czuje, to nagranie filmu na YouTube, że w Sylwestra 2028/2029, równo o północy, popełni samobójstwo w proteście przeciwko niewolnictwu. I staje się celebrytą.

"DZIEŃ, W KTÓRYM ZNALAZŁEM W ŚMIECIACH DZIEWCZYNĘ" - RELACJA Z PLANU

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×