Dzień z Elizabeth Taylor w TCM już 15 grudnia [ZDJĘCIA]

TCM zachęca swoich widzów do spędzenia niedzieli, 15 grudnia z Liz Taylor - ikoną amerykańskiego kina, której fiołkowe oczy, alabastrowa cera i nieprzeciętny talent aktorski na zawsze zapisały się na kartach historii.

Multimedia

DZIEŃ Z ELIZABETH TAYLOR

TCM zaprasza wielbicieli kina do spędzenia niedzieli z czarującą Elizabeth Taylor. Tak czarującą, że miała aż siedmiu mężów! Nie można jej jednak odmówić nieprzeciętnego talentu aktorskiego i świetnego wyczucia roli, co widać w granych przez nią, niezapomnianych postaciach. 15 grudnia będzie można zobaczyć w następujących filmach:

Z ŻYCIA VIPÓW (1963) - niedziela 15 grudnia o 10:00 Gęsta mgła paraliżuje ruch powietrzny nad Wielką Brytanią, uniemożliwiając wylot samolotu do Nowego Jorku. Wśród czekających na terminalu pasażerów są przedstawiciele międzynarodowych elit, którym przedłużony pobyt w Londynie komplikuje plany. Wśród oczekujących na odlot vipów jest m.in. Frances Andros, która chce zostawić swojego bogatego męża dla znanego playboya; australijski przedsiębiorca, który musi dotrzeć do Stanów, by wziąć dużą pożyczkę oraz producent filmowy, który musi opuścić Wielką Brytanię przed północą, by nie zapłacić ogromnego podatku. Każdy z nich ma powód by jak najszybciej znaleźć się za oceanem.

W POSZUKIWANIU DESZCZOWEGO DRZEWA (1957) niedziela 15 grudnia o 12:25

Młody idealista z Północy, John Wickliff Shawnessy (Montgomery Clift) zakochuje się w pięknej Susanne Drake z Południa (Elizabeth Taylor). Początkowe szczęście nie trwa długo. Wojna domowa nie sprzyja młodej parze, a u Susanne odzywa się choroba psychiczna z dzieciństwa. Nawiedzające Susannę lęki i napady szaleństwa sprawiają, że małżeństwo przechodzi przez szereg problemów i kłótni.

HAITI - WYSPA PRZEKLĘTYCH (1967) Niedziela 15 grudnia o 15:50

Dramat polityczny, którego akcja toczy się na Haiti w czasach dyktatury "Papa Doc" Duvaliera i jego tajnych służb porządkowych. Ekranizacja powieści Grahama Greene’a.

BUTTERFIELD 8 (1960) Niedziela 15 grudnia o 18:00

Gloria traktuje mężczyzn jak zabawki. Uważa, że polegać może jedynie na swoim przyjacielu Stevie. Chłodna i wyrafinowana Gloria von Drous nagle zakochuje się w żonatym mężczyźnie. Początkowo okazuje on Glorii wiele szacunku, jednak obojgu brakuje pewności siebie, a prowadzony przez nich tryb życia nie przynosi im radości. W miarę jak Gloria i Weston poznają się bliżej, rodzi się między nimi gorące uczucie. Oboje mają jednak wiele wątpliwości. Gloria nie wie, czy będzie w stanie naprawdę pokochać mężczyznę, zaś Weston nie potrafi opuścić żony.

OLBRZYM (1956) Niedziela 15 grudnia o 21:00

Jett Rink w mgnieniu oka z hodowcy bydła staje się potentatem naftowym, komplikując tym samym losy arystokratycznej rodziny Benedictów.

KOTKA NA ROZGRZANYM BLASZANYM DACHU (1958) Niedziela 16 grudnia o 00:55

Rodzina Pollittów spotyka się na przyjęciu urodzinowym śmiertelnie chorego patriarchy rodu. Uroczystość szybko przeradza się w pełne napięcia oczekiwanie kto zostanie spadkobiercą fortuny. Jedynie młodszy syn umierającego - Brick (Newman), nie uczestniczy w licytacji o względy ojca. Załamany po śmierci najlepszego przyjaciela, topi smutki w alkoholu i obarcza swoją żonę Maggie (Taylor) odpowiedzialnością za tę tragedię.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×