"Dziewczyna z tatuażem". Ekranizacja bestselleru Stiega Larssona [RECENZJA]

Amerykańska ekranizacja pierwszej części bestsellerowej trylogii sensacyjnej autorstwa Stiega Larssona.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Mikael Blomkvist (Daniel Craig) jest dziennikarzem skazanym za zniesławienie znanego finansisty. Szukając pieniędzy przyjmuje zlecenie od bogatego przemysłowca Henrika Vangera (Christopher Plummer), który chce, by wyjaśnił tajemnicę zniknięcia przed 40-tu laty jego kuzynki Harriet. Blomkvist powoli zanurza się w pełną tajemnic historię rodu Vangerów. Pomaga mu w tym tytułowa dziewczyna z tatuażem - hakerka i specjalistka komputerowa Lisbeth Salander (nominowana do Oscara Rooney Mara). Im więcej wiedzą, tym sytuacja staje się groźniejsza.

Hollywoodzka wersja pierwszej części przebojowej trylogii Stiega Larssona "Millennium" dodała opowieści tempa i zwiększyła jej mroczność, ale odebrała okrutne, bezwzględne zimno, które bije z książki i szwedzkiej ekranizacji. Mimo sukcesu "Dziewczyny…", wciąż nie ma terminu rozpoczęcia prac nad drugą częścią (aktorzy podpisali kontrakt na trzy filmy). Trzeba czekać…

Piotr Radecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • malwinakrol@wp.pl (gość)

    Piotr, Przestań pieprzyć, Spadaj lamerze stąd. Chyba wiesz, że jesteś ... :-)

    06.03.2015 22:08
  • MAELEEN35 (gość)

    Film w wersji amerykańskiej ma się nijak do filmu w wersji szwedzkiej, a już NA PEWNO ma się nijak do książki. Przeczytałam Stiega Larssona i jedyne czego żałuję to tego, że ten genialny człowiek niczego już nie napisze. Sorry, ale Amerykanie zawsze stwarzają swoją wersję ekranizacyjną różnych genialnych ksiązek dlatego namawiam do obejrzenia wersji szwedzkiej. Nie będziecie żałowac. Jedynie, możecie nie spać w nocy! ;)

    14.03.2014 19:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×