"Dziewczyny ze Lwowa" podbiją Polskę? [ZDJĘCIA]

Trwają zdjęcia do nowego serialu pt. „Dziewczyny ze Lwowa”. Reżyserem produkcji jest Wojciech Adamczyk, a za scenariusz odpowiada Robert Brutter. W rolach głównych młode i jeszcze niezbyt znane aktorki, które mają szansę zaskarbić sobie sympatię widzów. Czy „Dziewczyny ze Lwowa” podbiją Polskę? Przekonamy się wkrótce.

Multimedia

„Dziewczyny ze Lwowa” to ciepły – trzynastoodcinkowy – serial obyczajowy z elementami komediowymi o perypetiach czterech dziewczyn z Ukrainy, które przyjechały do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Każda z nich ma swoją wizję przyszłości i jednocześnie każda coś zostawiła na Ukrainie. Główne bohaterki starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Polina (Magdalena Wróbel) zajmuje się biznesem, Olyia (Katarzyna Ucherska) jest najmniej doświadczona i najmłodsza, Swietłana (Anna Maria Buczek) jest inżynierem chemii i szuka w Polsce męża, ale celuje w mężczyzn z wyższej półki, natomiast Uliana (Anna Gorajska) skończyła konserwatorium i gra na skrzypcach.

Ostatni etap zdjęć do serialu jest realizowany w Warszawie. Wcześniej ekipa filmowa pracowała w Przemyślu, który na kilka dni stał się na potrzeby produkcji Lwowem. Wiąże się z tym ciekawa anegdota. Początkowo twórcy planowali realizację części zdjęć na Ukrainie i w tym celu wybrali się do Lwowa, aby wykonać dokumentację i sfotografować najciekawsze obiekty. Wracając do Polski przejeżdżali przez Przemyśl i również wykonali kilka fotografii. Później okazało się, że nikt nie był w stanie stwierdzić, czy fotosy zostały wykonane we Lwowie czy w Przemyślu, co zadecydowało o realizacji zdjęć w Polsce. To także łatwiejsze ze względów logistycznych; obecna trudna sytuacja polityczna na Ukrainie oraz ogromne kolejki na granicy mogłyby bardzo mocno spowolnić lub nawet utrudnić prace nad tytułem. Jednak nie da się nakręcić tej produkcji z pominięciem Ukrainy, więc część ekipy pojawi się we Lwowie, aby zrealizować zdjęcia panoramiczne oraz ujęcia najbardziej charakterystycznych budynków.

Podczas naszej wizyty na planie panowała iście rodzinna atmosfera. Kolejne sceny były realizowane starannie, bez większego pośpiechu. Przed każdą sekwencją swoje uwagi z aktorami konsultuje reżyser, a także przedstawia oczekiwania oraz wysłuchuje sugestii. – Cenię to, że reżyser uwagi przekazuje na osobności, a nie przy całej ekipie. To ważne dla aktora – powiedziała nam Anna Maria Buczek.

Odtwórczynie głównych ról – w większości będące dopiero na starcie swoich aktorskich karier – mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów po fachu. Zresztą te różnice na planie nie są wyczuwalne. Niezależnie od tego, jak bogata jest filmografia danego aktora, wszyscy pracują jak równy z równym. Przykładem niech tutaj będą Katarzyna Ucherska oraz Marian Dziędziel – mimo ogromnej różnicy w doświadczeniu, wyglądali tak, jakby pracowali ze sobą wcześniej całe lata. Potwierdza to sam Marian Dziędziel – Lubię pracować z młodzieżą, chociaż tak naprawdę wiek nie ma większego znaczenia. Każdego traktuję tak samo i z młodymi artystami pracuje mi się zupełnie tak, jak z bardziej doświadczonymi zawodowymi aktorami.

Co robili aktorzy "Dziewczyn ze Lwowa" w przerwach pomiędzy kolejnymi scenami, gdy reszta ekipy ustawiała kamery oraz światła? Relaksowali się w swoich garderobach lub w pomieszczeniach na planie. Szczególnie upodobali sobie serialową kuchnię, która jest idealnym miejscem do rozmów oraz odpoczynku. Gdy kamera jest wyłączona, a większość ekipy jest zajęta przygotowaniami do kolejnej sekwencji zdjęć, aktorzy zdradzają też inne talenty. Najlepsze umiejętności wokalne prezentował naszym zdaniem Józef Pawłowski.

Anna Gorajska (ur. 1986) ukończyła PWST w Krakowie i do tej pory można było ją zobaczyć w etiudach szkolnych (m.in. „Miruna” oraz „Gorzko!”). Od 2012 roku należy do zespołu Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Anna Maria Buczek (ur. 1983) to najbardziej rozpoznawalna aktorka z tej czwórki. Widzowie znają ją z takich seriali jak „Trzeci oficer”, „Ludzie Chudego” czy „Egzamin z życia” oraz filmów „0_1_0” Piotra Łazarkiewicza i „Maraton tańca” Magdaleny Łazarkiewicz.

Magdalena Wróbel (ur. 1987) to świeża twarz i do tej pory grała jedynie epizody w serialach, a także miała przyjemność pojawić się na drugim planie w filmie „Bogowie” Łukasza Palkowskiego.

Katarzyna Ucherska (ur. 1992) jest studentką ostatniego roku wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Dla niej to pierwsza tak poważna rola, chociaż miała już okazję zagrać charakterystyczne epizody w m.in. „Na dobre i na złe” oraz „Klanie”. Za rolę Józefa Stalina w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Waldemara Raźniaka została wyróżniona na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Oprócz tego, w „Dziewczynach ze Lwowa” pojawią się także m.in. Marian Dziędziel, Dorota Segda, Krzysztof Stelmaszyk, Marta Lipińska oraz Józef Pawłowski.

Komentarze

Skomentuj
 • nu ....Mioshka .... (gość)

  ja nie znaju

  05.02.2018 20:26
 • mysliu dobrze (gość)

  po waszemu nioe mhzko

  05.02.2018 20:25
 • Jonny . (gość)

  ja nike ujmiuju ...ja z ukrainy ....ty mnie nie skaruzsz .

  05.02.2018 20:22
 • czyli,,,,janreschkowsk@ freenet,de (gość)

  zrobiliscie Panstwo Cudo

  05.02.2018 20:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×